KURU SAÇA DOĞAL BAKIM (28 Bitkisel Kür)

KURU SAÇA DOĞAL BAKIM (28 Bitkisel Kür)

KURU SAÇA DOĞAL BAKIM (28 Bitkisel Kür)

KURU SAÇLARA DOĞAL BAKIM

 

16. Filtreli Duş

Su, saçınızı şampuanlama için kullanılsa da saçınıza zararları vardır. Suyun içerisindeki maddeler başta saç dökülmesi, kırık uçlar, kuru saç ve kaşıntılı kafa derisi gibi, çeşitli sorunlara neden olabilir, kloru büyük miktarda kullanmak bu sonuçları içerir. Saça parlaklık katmak  ve gücünü korumak için, duştaki suyunuza dikkat edin mümkünse filtreli su kullanın. Filtrelenmiş duş sülfür ve klor içeriğini azaltır.

17. Jelatin

Jelatin saç güçlendirmek için kullanılır. Kuru saçların tedavisi için  bir bardak su ısıtmanız gerekir. Buna jelatinden bir paket ekleyin. Kalın bir jel oluşturmak için iyice karıştırılır. Saçınıza ve kafa derisi üzerine jelatini geçerli olacak şekilde sürün. Bir süre sonra, ılık su ile saçınızı durulayın.

Alternatif olarak, normal şampuan için jelatin ekleyin ve bununla saçlarınızı durulayın.

Ayrıca jelatin bir çorba kaşığı, elma sirkesi, bir çay kaşığı ve biberiye uçucu yağ dört damla, karışımı hazırlayabilirsiniz .Filtrelenmiş suya bütün malzemeleri ekleyin.  Bu karışımla masaj yapın. 15 dakika sonra saçınızı yıkayın. Olumlu etkilerini yaşamak için, haftada bir kez bu yöntemi uygulayın.

18. AloeVera

Aloevera cilt için doğal bir nemlendiricidir ve saç için doğal bir bakım ürünüdür. Saça doğrudan bazı aloevera suyu uygulayın. Bir kaç dakika sonra yıkayın.

malzemeler

4 yemek kaşığı aloevera jel

2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı

2 yemek kaşığı yoğurt

Aloevera jelden dört yemek kaşığı, hindistan cevizi yağı, iki çorba kaşığı, yoğurt  üç yemek kaşığından oluşan bir karışım hazırlayın. Düzgün karıştırın ve saç üzerinde uygulayın.

malzemeler

yarım fincan aloevera

2 çay kaşığı ezilmiş ebegümeci

1 tatlı kaşığı zeytin yağı

Ayrıca aloevera jelden  yarım fincan, iki çay kaşığı ezilmiş ebegümeci çiçeğini karıştırın ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyerek aloevera ile bir macun hazırlayabilirsiniz.

malzemeler

yarım fincan aloevera jel

iki çay kaşığı hint yağı

iki çay kaşığı çemen tüzu

bir çay kaşığı fesleğen tozu

Aloevera macunu hazırlamanın  bir başka yolu, aloevera jelden yarım fincan, hint yağından iki çay kaşığı eklemektir. Çemen tozu iki çay kaşığı ve  fesleğen tozu bir çay kaşığı ekleyin. Koyu bir macun elde etmek için iyice karıştırılacak. Yatmadan önce, bir maske olarak saça bu pastayı uygulayın ve gece boyunca kalmalı. Ertesi sabah, hafif bir şampuan ile

Yukarıda önerilen kürleri ve tedavileri uygulamanın genel olarak yan etkisi yoktur, yararı vardır. Bununla birlikte klinik olarak onaylanmış olan ilaçlarda bile bazen alerji çıktığını bu kürlerdeki bitkilerin de alerji ya da  istenmeyen  sonuçlar doğurabileceğini unutmayın. Herhangi bir rahatsızlık anında lütfen kullanımı durdurun ve şiddetli ise doktorunuza başvurun. Aynı şekilde kullanmadan önce bu bitkisel kürleri doktorunuza danışın, bu kürler öneri amaçlıdır. Kesin çözüm teşkil etmez.

Kuru Saçları Tedavi Eden Bitkiler-3 (28 Bitkisel Kür)

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir