Kuru Saçlar İçin Bitkiler Tarifler-4 (28 Bitkisel Yöntem)

Kuru Saçlar İçin Bitkiler Tarifler-4 (28 Bitkisel Yöntem)

Kuru Saçlar İçin Bitkiler Tarifler-4 (28 Bitkisel Yöntem)

Kuru saç derisi için ev de yapılabilecek çareler 4

19. Isırgan Otu

Isırgan otları, zengin demirkaynağı olmasına rağmen çeşitli biçimlerde tüketilebilir.

  • Salata üzerinde yayılmış kurutulmuş ısırgan olarak.
  • Biberiye, adaçayı, lavanta ve benzeri diğer otlar ile birlikte kaynar su içine 2 tutam ısırgan otu atın bu karışımı 4 5 dakika demleyin. Demlenen çayı süzün. Çayınızı sıcakken içmeniz de fay da vardır.
  • Veya, nane yağlı ısırgan otu suyunu en az 6 ay boyunca kullanıldığın da saçlar da oldukça etkilidir. Şampuanlamadan önce, nemli saça birkaç dakika bu karışımı sürün saç derinize masaj yapın ve aynı zamanda her telini yayılması için saçınızı tarayın.Daha iyi sonuçlar için en az haftada bir kez kullanın.

20. Biberiye Yaprakları

Yarım fincan biberiyeyi 5-7 dakika boyunca 2 fincan su içinde bırakın. Soğuduktan sonra kafa derisi üzerinde bu sıvıyı sürün. Saçınız da 15 dakika bekletin. Daha sonra soğuk su ile durulayın.

21. Çemen

Çemen ve balı karıştırın. Nazikçe kafa derisine masaj yapın. Yıkamadan önce birkaç dakika bekletin.

  • Alternatif Yöntem – 1 çorba kaşığı çemen tohumu ve 2 tatlı kaşığı hintBektaşi üzümüylehamur yapın. 1 çorba kaşığı bal ekleyin. İyice karıştırın ve 30 dakika boyunca kafa derisi üzerinde uygulayın. Hafif bir şampuan ile durulayın.

22. Hint Leylak Yaprakları, Kına Yaprakları fesleğen yaprakları

Hint lila yaprakları, fesleğen yapraklarıve kına yapraklarını karıştırın. 1 limonun suyu ve 250 mlhindistan cevizi yağından birkaç damla ekleyin. Bu karışımı kaynatın. Oluşan yağınızı süzün ve bir şişeye koyun. Bu yağı hafta da bir uygulayın.

  • Alternatif Yöntem olarak Hint leylaklarından  bir avuç alın 20 dakika boyunca bir bardak kaynayan suda  bırakın. Yaprakları süzün ve bunun dışında oluşan leylaklardan  bir hamur yapın. Kafa derisi üzerinde bunu uygulayın ve kaynamış suda saçları durulama için de kullanılabilir.

23. Adaçayı Yaprakları ile Masaj

Adaçayı yaprakları kuru kafa derisi kurtulmak için kullanılabilir. Yavaşça taze adaçayı yaprakları birkaç avucunu ezin ve birkaç dakika boyunca kaynatın. Nemli saça, soğuduktan sonra uygulayın. Bu yöntem kuruluk ve pulpul dökülmeyi önler.

24. Beyaz Sukabağı / Kış Kavunu

Bir beyaz kabağın tohumlarını ezin ve ona ılık su ekleyin. Bu karışımı kafa derisi üzerinde kullanabilirsiniz.

25. Hibiscus

Kaynar suda yaprakları kaynatın gece bekletin ve sonra süzün. Soğuduktan sonra kullanıma hazırdır.

26. Aynısafa

Nergis çiçeklerini pişirin ve sonra süzün. Soğuduktan sonra, son durulama olarak kafa derisi üzerinde kullanabilirsiniz.

27. Çay ve Pancar

Ince bir pancarı doğrayın ve daha sonra 15-20 dakika boyunca bir bardak suda bir kaşık kurutulmuş yeşil çay yaprağı ile kaynatın. Serin hale geldikten sonra, karışımın ezilmesi ve sonra süzün. Kafa derisi üzerine uygulayın.

Kuru Saçlar Ve Saç Derisi İçin Bitkisel Kürler-5 (28 Bitkisel Kür)

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir