Kuru Saçlar için Ev Çareleri

Kuru Saçlar için Ev Çareleri

Kuru Saçlar için Ev Çareleri

Sadece insanlar saç doğal güzelliğine ek olarak patilerde ya da ortamlarda güzel gözükmek  için değişik saç stilleri ve sert ürünler denerler. Bu  saç dökülmesi,  uçların ayrılması, kuru saç, kepek, kaşıntılı kafa derisi gibi saç problemleri, bir şekilde tedavi edilmelidir saçın sağlığını korumak için önem teşkil eder. Kuru saç bugünkü nesilde çok yaygın bir sorundur. Birkaç saç tedavileri kullanarak, bazı doğal ev ilaçlarını deneyin. Kuru teller için etkili olan bazı yararlı maddeler, bir göz var.

1. Kaynamamış Süt

Kuru saçları iyileşmek için, bir kaba kaynamamış süt dökün. Süte bir pamuk batırın ve saç ve kafa derisi üzerinde doğrudan uygulayın. Bir saat sonra, iyice saçınızı yıkayın. Haftada bir yapabilirsiniz, süt hem içerisindeki yağlarla saçınızı nemlendirir, hem içerisindeki lastik asit sayesinde saçta çatallaşan bölgeleri siler atar. Hem de içerdiği vitaminlerle bakım yapar besler.

2. Susam yağı

Malzemeler

1 çorba kaşığı limon suyu

1 çorba kaşığı organik doğal susam yağı

 

Susam yağı mükemmel besleyici bir yağdır. Bu vitamin ve mineraller açısından zengin olduğu gibi, saç güçlendirme ve kafa derisi kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Basitçe bir çorba kaşığı  limon suyu ve susam yağı her karıştırın. Kafa derisi ve saç üzerinde bu karışımı uygulayın. Sıcak bir havlu ile başınızı sarın. Yarım saat sonra, şampuan ile yıkayın. Basit ve saçı yormayan bir karışımdır, haftada bir yapılabilir. Limon suyu sayesinde saç ekstra parlaklık kazanır, ayrıca bu kür sadece saçta değil bacakta da kullanılabilir.

3. Elma sirkesi

Kuru saç tedavisi için, elma sirkesi çok etkilidir. Bunun yerine saçlar için pahalı şampuanlar kullanmak, elma sirkesi basit bir masajla daha iyi çalışır. Yapmanız gereken tüm bir kase  elma sirkesi almaktır. Pamuk yardımı ile, saçlı deri ve saç üzerine uygulayın. 5-10 dakika sonra saçlarınızı durulayın.

Ayrıca sulandırılmış elma sirkesi kullanabilirsiniz. Eşit oranda elma sirkesi ve sıcak suyu karıştırın. Saçınızı şampuanladıktan sonra uygulayın. Bu bir saç kremi olarak çalışacak ve  saçlarınızı yönetmenize yardımcı olacaktır. Elma sirkesi seçerken en önemli husus organik olmasıdır, kendiniz de yapabilirsiniz, bir diğer husussa kuru saçlara uygulama sırasında seyreltilmesidir.

4. Yumurta

malzemeler

yarım fincan zeytin yağı

iki yumurta sarısı

Kuru saçlar için en çok kullanılan ilaçlardan biri yumurta sarısıdır. Yumurta sarısı, kuru saçlar için doğal bir nemlendirici ve saç kremi gibi çalışır. Zeytinyağından yarım fincanı iki yumurta sarısını karıştırın. Iyice Karışımı karıştırın ve saç üzerine doğrudan uygulayın. Bir duş başlığı ile başınızı örtün. Bir saat sonra durulayın.

Kuru ve sert saçları nemlendiren, yumurta akı kullanın. Yumurta Ayrı beyaz kısmı ve saç üzerine nemli. 20 dakika bekletin ve sonra yıkayın

Kuru Saçlar İçin Bitkiler Tarifler-4 (28 Bitkisel Yöntem)

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir