KURU SAÇLAR İÇİN EVDE YAPILABİLECEK KÜRLER-2

KURU SAÇLAR İÇİN EVDE YAPILABİLECEK KÜRLER-2

KURU SAÇLAR İÇİN EVDE YAPILABİLECEK KÜRLER-2

KURU SAÇ DERİSİ İÇİN EV DE YAPILABİLECEK ÇARELER 2

2. Yumurta Sarısı

Yumurta protein bakımından zengin bir kaynaktır. 20 dakika boyunca saçınızda sürüdüğünüzyumurta sarısını sürün ve şampuan ile iyice durulayın. Saçlarınıza ipeksi yapacak ve saçlarınız daha önce hiç olmadığı gibi pürüzsüz olacaktır.

 • Alternatif olarak, yumurta sarısına  2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1/8 fincan su ile birlikte kullanılabilir. Karışım, tutarlı bir hale gelene kadar karıştırın. Bu karışımı temiz saça uygulayın. Yarım saat bekletin. Kendi saç tipinize en uygun organik bir şampuanla saçlarınızı yıkayın.
 • Başka bir yöntem bir kase yoğurt ile bir yumurta karıştırmaktır. Karışım homojen oluncaya kadar karıştırın ve 15-20 dakika boyunca saçınız da bekletin.
 • Malzemeler:
 • 1 yumurtanın sarısı
 • 2 yemek kaşığı zeytin yağı
 • 1/8 fincan su
 • Tarif 2 malzemeler:
 • 1 kase yoğurt
 • 1 yumurta

3. Lor

Hali hazırda mevcuttur. Tercihen ekşi lor kullanın. Zeytin yağı ile loru karıştırın 20 dakika boyunca saçınıza uygulayın ve hafif bir şampuan ile saçınızı iyice durulayın.

Malzemeler:

1 kase ekşi lor peyniri

4 çorba kaşığı zeytin yağı

4. Mayonez

Kuru saçlara en etkili yöntemlerden biridir mayonez. Bir kasemayone zile 3 çorba kaşığı zeytin yağını karıştırın. Yarım saat saçınız da bekletin. Kendi saç tipinize en uygun organik bir şampuanla saçınızı yıkayın. Gerekmedikçe ısıl işlem uygulamayın.

Malzemeler:

1 kase mayonez

3 çorba kaşığı zeytin yağı

5. Limon Suyu ve Bal

Bu maske kuru, pul pul saç derisini önlemek için en kolay yöntemlerden biridir. Anacak limon suyunu direk olarak saç derisine uygulamayın. Limon suyu asidik olduğu için saç derinizi tahrip edebilir.

Alternatif yöntemler:

 • Limon saç derinize zarar vermesinden kaçınıyorsanız, limon yerine zeytinyağı kullanın ve aynı zamanda 2 çorba kaşığı saf bitkisel gliserin de ekleyebilirsiniz.
 • 8 çay kaşığı Fıstık yağı ile birkaç damla limon suyu karıştırın.

Not- Eğer fıstık alerjiniz varsa, bu yöntemi kullanmayın.

2 yemek kaşığı bal, 1 avokado ve 1 yumurtanın sarısını2 tatlı kaşığı badem yağı 2 tatlı kaşığı zeytin yağınıkarıştırın. Bu karışım homojen olana kadar karıştırın. Bu karışımı tüm saçınıza saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Saç köklerinize yaptığınız masaj kan dolaşımınızı hızlandırarak maskenin saçınıza daha iyi nüfus etmesini sağlar aynı zaman da saçlarınızın uzamasını teşvik eder. Bu karışımı 20 dakika boyunca saçınız da bekletin. Daha sonra kendi saç tipinize en uygun organik bir şampuanla saçınızı yıkayın. Gerekmedikçe ısıl işlem uygulamayın. Kullandığınız yağlara karşı alerjiniz olup olmadığını anlamak için yağlardan bir miktar bileğinizin iç kısmına sürün 15 dakika bekletin kızarıklık, yanma, batma, kaşıntı gibi olumsuz etkiler görmediğiniz taktir de rahatlıkla bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Kuru Saçları Tedavi Eden Bitkiler-3 (28 Bitkisel Kür)

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir