Kuru Saçlar Nasıl Tedavi Edilir Bitkisel Tarifler-6 (28 Bitkisel Yol)

Kuru Saçlar Nasıl Tedavi Edilir Bitkisel Tarifler-6 (28 Bitkisel Yol)

Kuru Saçlar Nasıl Tedavi Edilir Bitkisel Tarifler-6 (28 Bitkisel Yol)

KURU SAÇ DERİSİ İÇİN EV DE YAPILABİLECEK ÇARELER 6

28. Maydanoz

Maydanozları 10 dakika kaynar suda bırakı. Yaprakları süzün ve güzel bir hamur yapın. Temiz saç ve kafa derisi üzerinde bu macunu uygulayın. Bir saat sonra durulayın.

Yapraklar sararmaya başlayana kadar, bir avuç maydanozları kaynar su da bekletin ortalama 30 dakika bekletin.  içine1 limonun suyunu sıkın ve soğumaya bırakın. Şampuanlama sonrası bu ile saçınızı durulayın.

29. Zencefil

1 çorba kaşığı taze zencefili rendeleyin  bir çorba kaşığı susam ya da jojoba yağı ekleyin. Iyice karıştırın ve kafa derisi üzerinde masaj. Sen 6-12 saat sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.

Yapılmayacaklar

 • Eğer reklamlar yoluyla tanıtımı yapılan her piyasa ürünü kullanmayın. Bu tür şampuanların içinde ki kimyasallar hasarlı kafa derisi arkasındaki nedenlerden biridir.  Sodyum Laureth sülfat ve sodyum sülfat beril: Özellikle bu maddelerin herhangi birini içeren ürünleri satın almayın.
 • Çok sık şampuan kullanmayın. Aksine, yukarıda bölümünde belirtilen doğal ilaçları kullanın.
 • Sağlıklı ve dengeli beslenme, herhangi bir hastalığın yanı sıra kuru kafa derisi sizi engellemek için temel bir gerekliliktir. Yani, diyet sırasın da tüm vitaminler, mineraller, proteinleri aldığınızdan emin olun.
 • Gençler bu gün, modayı takip ederken, klasik yöntemleri göz ardı etmektedirler. Yağ masajını haftada en az iki kez yapmak,  saçı hidrate tutar. Ilık yağ kullanın.
 • Uzun bir süre sonra saçlarınızı yıkamamanız da a başınızın üzerin de kirlerin birikmesine neden olur. Bu durum kuruluk, pul dökülme ya d kepeğe neden olabilir. Bu yüzden yıkama sıklığınızı düenleyin.
 • Şampuan kullanırken, ılık su ile uygulayın ve soğuk su ile durulayın. Çok sert şampuan kullanmayın.
 • Saçınızı yıkamak için sabun kullanmayın. Hem saç ve saç derisi kuruluk artar.
 • Saçınızı boyamaktan kaçının, kafa derisi, normal pH dengesini bozan ve kafa derisi üzerinde maya gelişimine neden olur.
 • Klorlu suda yüzme öncesi saçlarınıza bakım yapın.
 • Böylece, kafa derisi üzerinde doğal yağ hızlı bir şekilde geri verebilir ve dengeli oranda nemlenmiş olur, yüzme / duş alma sonra saçlarınızı tarayın.
 • Mekanizasyon günümüz gençliği için bir başka yıkıcı ajandır. Aşırı saç düzleştirme saçları mat yapar kafa derisin de ki doğal nem kaybolur, kuruluğa neden olur. Ayrıca saç dökülmesini arttırır. Perma, saç maşası da saça zarar verir, saçın doğal büyümesi durur. Saç kurutma makinesinin çok sık kullanımı nem saçtan koparır, ısı nedeniyle saçlar da aşırı kuruma meydana getirir ve yapısal hasara neden olur. Hafta da bir max.  defadan fazla saçlarınıza ısıl işlem uygulamaktan çekinin.
 • Stres de çoğu saç sorunlarını tetikleyen olumsuz etkenlerden biridir. Bu yüzden mümkün olduğunca stresli ortamlardan uzak durmalısınız. Aynı zaman da saçlarınızı hem içeriden hem dışarıdan beslemelisiniz.

KURU SAÇ BAKIMINDA DİKKAT EDİLECEKLER

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir