Kuru Saçlara Bakım Bitkisel Saç Maskesi Tarifleri-7 (28 Bitkisel Yöntem)

Kuru Saçlara Bakım Bitkisel Saç Maskesi Tarifleri-7 (28 Bitkisel Yöntem)

Kuru Saçlara Bakım Bitkisel Saç Maskesi Tarifleri-7 (28 Bitkisel Yöntem)

KURU SAÇ MASKELERİ

 

Tarif – 12. Bal

malzemeler

iki kaşık bal

1 çorba kaşığı yoğurt

1 çorba kaşığı hindistan cevizi

Bal saçlar için besleyici bir üründür. Iki kaşık bal,  yoğurt bir çorba kaşığı ve hindistan cevizi yağı bir çorba kaşığı ile bir hamur hazırlayın. Iyice karıştırın. Saçınız üzerinde bu karışımı uygulayın. Bir duş başlığı ile saçınızı örtün. 20 dakika sonra saçlarınızı durulayın.

malzemeler

3 çorba kaşığı bal

yarım fincan bal

yarım fincan zeytin yağı

zeytinyağı ve bal  yağdan yarım fincan üç çorba kaşığı da balı birleştirerek bir bal saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Saç ve kafa derisi üzerinde uygulayın. Sıcak bir havlu ile başınızı sarın. 30 dakika sonra, saçınızı şampuan.

Tarif – 13. Mayonez

Mayonez proteinler açısından zengindir ve saçı, yumuşak, parlak ve sağlıklı yapımında yardımcı olur. Tam yağlı mayonezden  yarım fincan alın. Kafa derisi ve saç üzerinde uygulayın. Nazikçe

masaj yapın. Ardından, plastik bir başlık  ile başınızı örtün. Yarım saat bekletin. Ilık su ile durulayın.

malzemeler

mayonez  çeyrek fincan

1/3 fincan badem yağı

1-2 yumurta

seyreltilmiş sirke

Ayrıca mayonez ¼ fincan, badem yağı 1/3 fincan ekleyebilirsiniz.  1-2 yumurta ekleyin ve iyice karıştırın. Saç üzerinde uygulayın. Gerekirse, bir duş başlığı takın. Seyreltilmiş sirke ile saçınızı yıkayın.

Mayonez yağı da saça uygulanabilir. 15 dakika sonra, saçınızı durulayın

Tarif – 14. Limon Suyu

Limon kepek, kaşıntılı kafa derisi ve saç dökülmesi gibi birçok saç sorunlarını hafifleterek sağlıklı saç bakımı yardımcı olan bir narenciyedir. Kuru ve mat saçlar tedavisi için, saçınızı yıkayın ve sonra, saça limon suyu, bir çorba kaşığı uygulayarak  ve bir havlu ile saçınızı kurutun.

Tarif  – 15. Omega-3 Zengin Gıda

Omega-3 sağlıklı saçlar için vazgeçilmez bir besindir. Bu kafa derisi saç dökülmesi, kuru ve kaşıntılı kafa derisi ve daha az dolaşım gibi saç sorunlarıyla mücadelede yardımcı olur. Sağlıklı saçları korumak için omega-3 açısından zengin gıdalar tüketmeleri tavsiye edilir. Omega-3 ayrıca saç büyümesini destekler.

Tarif – 16. Badem Yağı

Badem yağı kuru saçlar için iyi bir çaredir. Sadece 40 saniye boyunca badem yağından iki çorba kaşığı ısıtın. Yağ haline koku eklemek istiyorsanız  vanilya özünden birkaç damla ekleyin. Parmak uçlarınız ile saça eşit bir şekilde masaj yapın. 30 dakika bekletin. Şampuan ve soğuk su kullanarak yıkayın.

malzemeler

1 yumurta

çeyrek bardak badem yağı

Ayrıca yumurta ile badem yağını kullanabilirsiniz.  bir çiğ yumurta ve badem yağı ¼ bardağı karıştırmak gerekir. Saçınıza kullanın ve 40 dakika bekletin. Bir süre sonra, bir besleyici şampuan ve temiz su ile saçınızı yıkayın.

Yukarıda önerilen kürleri ve tedavileri uygulamanın genel olarak yan etkisi yoktur, yararı vardır. Bununla birlikte klinik olarak onaylanmış olan ilaçlarda bile bazen alerji çıktığını bu kürlerdeki bitkilerin de alerji ya da  istenmeyen  sonuçlar doğurabileceğini unutmayın. Herhangi bir rahatsızlık anında lütfen kullanımı durdurun ve şiddetli ise doktorunuza başvurun. Aynı şekilde kullanmadan önce bu bitkisel kürleri doktorunuza danışın, bu kürler öneri amaçlıdır. Kesin çözüm teşkil etmez.

 Kuru Saçlar İçin Bitkiler Tarifler-4 (28 Bitkisel Yöntem)

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir