KURU SAÇLARA DOĞAL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

KURU SAÇLARA DOĞAL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

KURU SAÇLARA DOĞAL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

KURU SAÇLAR İÇİN EVDE YAPILABİLECEK KÜRLER-2

9. Çemen tohumları

kuru saçlara maske malzemeler

50 gr çemen tohumu

1 bardak su

4 kaşık yoğurt

Çemen tohumu kuru saçlar için doğal ilaçlardan biridir. Çemen tohumunun klima özellikleri, kuru saç yönetiminde yardımcı olur. Gece boyunca suda 50 gram çemen tohumu bekletin. Ertesi sabah, bir güzel hamur yapmak için onları ezin. Buna yoğurttan dört kaşık ekleyin. Zeytinyağından birkaç damla ve ona biraz bal ekleyin.  tüm malzemeleri karıştırın.

Saç ve kafa derisi üzerine bu macun uygulayın. Bir duş başlığı ile sarın ve 45 dakika bekletin. Hafif bir şampuan ile saçınızı durulayın. Etkili sonuç için, haftada iki kez bu yöntemi uygulayın.

Ayrıca sadece saça düz çemen macunu uygulayabilirsiniz. Ayrıca, etkin bir sonuç sağlar.

10. Muz

Muz kuru saç tedavisi için doğal bir çözümdür. Muz  potasyum, antioksidanlar ve vitaminler bakımından zengindir. Kuru saçların tedavisi için bir muzdan macun hazırlamak gerekir. Sadece olgun muz üzerinde  harman halinde hindistan cevizi yağı, bal ve zeytinyağnını her birinden çorba kaşığı ekleyin. 15 dakika boyunca saça bu macun uygulayın. Ilık su ile saçınızı yıkayın.

malzemeler

1 olgun muz

birkaç damla bal

2 yumurta

 

Ayrıca yumurta ile muz kullanabilirsiniz. Olgun muz üzerine  2 yumurta ekleyin. Düzgünce ona  birkaç damla bal ekleyerek karışımı çırpın. Saç ve kafa derisi üzerinde bu paketi uygulayın. Yarım saat sonra, şampuan ile yıkayın.

11. Zeytinyağı

Zeytinyağı, kuru saçlar için en iyi tedavi yöntemidir. Zeytinyağı başa masaj yapmak için ya da bir saç paketi olarak kullanılabilir. Yapmanız gereken tek kural zeytinyağının sıcak olmasıdır. Parmak uçları ile saç derisine uygulayın. Bir süre için saçlarınıza masaj yapın. Saçtan yağı çıkarmak için bir şampuan ile saçınızı durulayın.

Zeytinyağı paketini hazırlamak için, bir yumurta ve bir soyulmuş salatalığı karıştırmak  gereklidir. Buna zeytinyağından dört yemek kaşığı ekleyin. Saça pürüzsüz karışımı uygulayın ve kafasınıza  bir duş başlığı takın. 10 dakika sonra, bir şampuan ile iki kez saçınızı yıkayın.

Ayrıca yumurta sarısı  ve zeytinyağı kullanmak için bir seçenek daha var. Sadece iki yumurta sarısına zeytinyağından iki yemek kaşığı karıştırın .Seyreltilmesi içinse  yarım  kap suyu , bu karışıma ekleyin. 20 dakika kafanıza do

Yukarıda önerilen kürleri ve tedavileri uygulamanın genel olarak yan etkisi yoktur, yararı vardır. Bununla birlikte klinik olarak onaylanmış olan ilaçlarda bile bazen alerji çıktığını bu kürlerdeki bitkilerin de alerji ya da  istenmeyen  sonuçlar doğurabileceğini unutmayın. Herhangi bir rahatsızlık anında lütfen kullanımı durdurun ve şiddetli ise doktorunuza başvurun. Aynı şekilde kullanmadan önce bu bitkisel kürleri doktorunuza danışın, bu kürler öneri amaçlıdır. Saçlarınız da zamanla iyileşmeler olacaktır. En önemlisi düzenli uygulamaktır. Bu bakımları hafta da bir düzenli uygulayın.

Kuru Saçları Tedavi Eden Bitkiler-3 (28 Bitkisel Kür)

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir