KURU SAÇLARA İYİ GELEN BİTKİLER (28 Bitkisel Kür)

KURU SAÇLARA İYİ GELEN BİTKİLER (28 Bitkisel Kür)

KURU SAÇLARA İYİ GELEN BİTKİLER (28 Bitkisel Kür)

KURU SAÇLARA DOĞAL YÖNTEMLER

 6. Köri Yaprakları

Malzemeler

5-6 yaprak köri

2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı

 

Köri yaprakları sadece gıdaya tat eklemek için iyi bir madde değil, aynı zamanda saç tedavisi için yararlı bir çare değildir. Köri yaprakları kalsiyum, vitamin, fosfor ve demir ile zenginleştirilmiştir. Buna 5-6 köri yaprakları ekleyerek hindistan cevizi yağını iki çorba kaşığı ısıtın. Birkaç dakika için ısıtın ve soğumasını bekleyin. Kafa derisi ve saç üzerine uygulayın. 15 dakika boyunca kafanıza sıcak bir havlu sarın. Bu ayurveda tedavi mutlaka saçınızı besler.

7. Yoğurt

Malzemeler

1 çay kaşığı elma sirkesi

yarım fincan yoğurt

1 çay kaşığı bal

Yoğurt kuru saçlar için doğal bir bakım ürünüdür. Bu saça bir maske gibi uygulanabilir. Kuru saçlara bu kür yoğurt nedeniyle nemlendirici özellikler taşır. Elma sirkesi bir çay kaşığı, yoğurt  yarım fincan ve balı bir çay kaşığı ekleyin. Bunu karıştırın bunu saç ve saç kökleri üzerinde uygulayın. 15 dakika sonra ılık su ile saçınızı durulayın.

malzemeler

3 kaşık yoğurt

1 kaşık zeytin yağı ya da aynı miktar hardal yağı

Yoğurtda zeytinyağı veya hardal yağı ekleyin ve saçınızı şampuanlamadan önce saça uygulayın.

Ayrıca kafa derisi üzerinde düz yoğurt uygulayın ve 30 dakika boyunca bırakın. Ilık su ile saçınızı yıkayın.

Not- Bu yoğurt  tarifleri, sıcak yaz aylarında kullanılması gerekir, yoğurt vücut ısısını aşağı getiriyor.

8. Süt

malzemeler

¼ fincan süt tozu

az miktarda su

Süt vücut için bir besin olarak görünür ve saç hücreleri dahil olmak üzere hücrelerin, güçlenmesine yardımcı olur proteinler, vitaminler, mineraller ve yağların doğal bir karışımıdır. Yumuşak bir hamur oluşturmak için  keçi süt tozu ¼ fincana  biraz su ekleyin. Onunla masaj yaparken saçınıza bu macunu sürün. Sıcak nemli bir havlu ile başınızı sarın. Bir süre sonra bitkisel bir şampuan ile saçınızı yıkayın.

malzemeler

1 yumurta sarısı

birkaç damla zeytin yağı

yarım çay kaşığı şeker

Bir kapta pürüzsüz ve parlak saçlar elde etmek için, ayrı yumurta sarısı almak ve bunun içinde zeytinyağı birkaç damla ekleyin.  şekerden yarım çay kaşığı ekleyin. Iyice karıştırın. Ilık su ile saçınızı şampuanlayın. Sonra, kafasınıza süt uygulayın ve 5-10 dakika bekletin. Bir öngörülen süreden sonra saçınızı yıkayın. Şimdi, hazırlanan yumurta sarısı ve zeytinyağı karışımı ile saçlarınıza masaj yapın. Yine, soğuk su ile saçınızı yıkayın

Yukarıda önerilen kürleri ve tedavileri uygulamanın genel olarak yan etkisi yoktur, yararı vardır. Bununla birlikte klinik olarak onaylanmış olan ilaçlarda bile bazen alerji çıktığını bu kürlerdeki bitkilerin de alerji ya da  istenmeyen  sonuçlar doğurabileceğini unutmayın. Herhangi bir rahatsızlık anında lütfen kullanımı durdurun ve şiddetli ise doktorunuza başvurun. Aynı şekilde kullanmadan önce bu bitkisel kürleri doktorunuza danışın, bu kürler öneri amaçlıdır. Kesin çözüm teşkil etmez.

Kuru Saçları Tedavi Eden Bitkiler-3 (28 Bitkisel Kür)

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir