KURU SAÇLARA YAĞ BAKIMI VE DOĞAL TEDAVİLER

KURU SAÇLARA YAĞ BAKIMI VE DOĞAL TEDAVİLER

KURU SAÇLARA YAĞ BAKIMI VE DOĞAL TEDAVİLER

Kuru Saçları Tedavi Eden Bitkiler-3 (28 Bitkisel Kür)

19. Esansiyel Yağı Tedavisi

Kuru saç da esansiyel yağlar ile tedavi edilebilir. Uçucu yağ saçı besler ve onu güçlendirir, parlaklık katar. Sadece biraz zamanla esansiyelyağlaı ile saç ve saç derinize masaj yapın. Kuru kılının işlenmesi için kullanılan uçucu yağlar, sandal ağacı, biberiye, ıtır ve lavanta esansiyel yağlarıdır. Yağ masajı saçınızı şampuanlamadan önce yapılabilir. Böylece saçınızı ekstra bir şampuanlamaya gerek duymayarak saçın yıpranmasının da önüne geçmiş olursunuz

malzemeler

1 çay kaşığı jojoba yağı

1 çorba kaşığı bal

1 çay kaşığı zeytin yağı

1 çay kaşığı aspir ve elma sirkesi

4 damla sardunya yağı

4 damla neroli yağı

4 damla sandal ağacı yağı

Diğer bir yöntemse  jojoba yağı bir çay kaşığı ile bal bir çorba kaşığının eklenmesiyle oluşur. Bir çay kaşığı zeytinyağı, elma sirkesi, ve aspir  ekleyin. Bir yumurta sarısı ekleyin. Bu katkı maddeleri ile birlikte, dört damla sardunya, sandal ağacı ve neroli uçucu yağlarından her ekleyin. 15 dakika boyunca bu karışımla saç derinize masaj yapın. Temiz su ile durulayın.

20. Papaya Paketi

malzemeler

1 fincan papaya

1 bardak yoğurt

1 bardak doğranmış muz

1 çorba kaşığı bal

1 çorba kaşığı hindistan cevizi

Papaya saç büyümesini hızlandırmada yararlı temel besin maddleri ile zenginleştirilmiştir. Papaya paketini hazırlamak için, doğranmış papaya bir fincan, yoğurt  bir bardak, doğranmış muz bir bardak karıştırmalısınız. Buna bir çorba kaşığı bal ve hindistan cevizi yağı  ekleyin. Bir macun yapmak için karıştırın. Saçlarınız üzerinde bu macunu kullanın. Bir duş başlığı takın. 30 dakika sonra saçınızı yıkayın.

24. Kabak

Kabak vitaminler bakımından zengin olduğu gibi kabak  saçlar için doğal nemlendirici olarak bulunmaktadır. Kabak yardımıyla bir saç maskesi hazırlamak için,  bir kabak dilimini ve 20 dakika boyunca kaynatın . Kaynatıldıktan sonra bir macun oluşturmak için bir patates ezici ile püre hailne getirin, iyice ezilip homjenize olduğundan emin olun. Hamur  haline getirdiğiniz püreye düz yoğurt ekleyin. Iyice karıştırın ve 15-20 dakika boyunca saç üzerine uygulayın. Şampuan ile saçınızı durulayın.

malzemeler

2 bardak kabak püresi

1 çorba kaşığı bal, hindistan cevizi

1 çorba kaşığı yoğurt

Ayrıca kuru ve yıpranmış saçlara kür için kabak suyu kullanabilirsiniz. Pişmiş ve doğranmış kabaklardan oluşan 2 bardak püre hazırlayın. Buna bir çorba kaşığı bal, her, hindistan cevizi yağı ve yoğurt ekleyin. Ince püre oluşturmak için tüm malzemeyi karıştırın. Saçınıza uygulayın ve plastik bir kap giyin. 15 dakika sonra, saçınızı durulayın.

Yukarıda önerilen kürleri ve tedavileri uygulamanın genel olarak yan etkisi yoktur, yararı vardır. Bununla birlikte klinik olarak onaylanmış olan ilaçlarda bile bazen alerji çıktığını bu kürlerdeki bitkilerin de alerji ya da  istenmeyen  sonuçlar doğurabileceğini unutmayın. Herhangi bir rahatsızlık anında lütfen kullanımı durdurun ve şiddetli ise doktorunuza başvurun. Aynı şekilde kullanmadan önce bu bitkisel kürleri doktorunuza danışın, bu kürler öneri amaçlıdır. Kesin çözüm teşkil etmez.

 Kuru Saçlar İçin Bitkiler Tarifler-4 (28 Bitkisel Yöntem)

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir