KURU VE YIPRANMIŞ SAÇLAR (28 Farklı Tedavi Bitkisel)

KURU VE YIPRANMIŞ SAÇLAR (28 Farklı Tedavi Bitkisel)

KURU VE YIPRANMIŞ SAÇLAR (28 Farklı Tedavi Bitkisel)

Özellikle aşırı yıpranmış kurumuş saçlar kesinlikle yapısı bozulan saçlarına amino asit tedavisi yapmalılar. Bu amino asitler sayesinde hücreler keratin yapısını tekrar oluşturacak ve sağlıklarına yeniden kavuşacaklardır. Ayrıca piyasada bulunan bir çok ürünün içerisinde amino asit vardır.

malzemeler

3 yumurta

2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ya da  organik zeytin yağı

1 çorba kaşığı bal

isteğe göre bir kaç damla limon suyu

Ayrıca, 3  yumurtayahindistan cevizi yağı ya da zeytin yağı 2 çorba kaşığı ekleyebilirsiniz. Bir çorba kaşığı bal ekleyerek, iyice karıştırın .Ayrıca buna limon suyu birkaç damla koyabilirsiniz. Bir duş başlığı ile saç ve saç derisine bu karışımı uygulayın. 30 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

malzemeler

1/2 fincan tam yağlı yoğurt

2 yumurta

½ kaşık badem yağı

 Kuru Saçları Tedavi Eden Bitkiler-3 (28 Bitkisel Kür) –>>

Yumurta da yoğurt ile kullanılabilir. Sadece tam yağlı yoğurttan yarım fincan  ile iki yumurta yeterlidir. Badem yağını 1½ kaşığı ekleyin. Bu kreme ​​dönene kadar iyice karıştırın. Bu karışımla kafa derinize ve saçlarınıza masaj yapın. Masajdan sonra, bir havlu ile başınızı kapatın ve yarım saat sonra ılık su ile yıkayın.

malzemeler

üç yumurta

1 çorba kaşığı zeytin yağı

1 çorba kaşığı sirke

1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı

bir kaç damla biberiye esansiyel yağı

Üç yumurta, zeytinyağı bir çorba kaşığı, sirke bir çorba kaşığı ve hindistan cevizi yağı bir çorba kaşığı  ile bir karışım hazırlayın. Biberiye esansiyel yağından birkaç damla ekleyerek, iyice karıştırın. 20 dakika boyunca kafasınıza bu karışımı uygulayın ve normal şampuan ile yıkayın.

5. Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, kuru saçı tedavi etmek için bir ilaç sihirli olarak kabul edilir. Hindistan cevizi yağı kullanmak için, sadece saç ve saç derisi üzerinde biraz Hindistan cevizi yağını masajla yedirmekten ibarettir yapın. Parmak uçları yardımıyla, saç derinize masaj. Bütün gece bekletin. Sabah yıkayın.

Ayrıca sıcak hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı alırken dikkat edilecek husus organik olmasıdır. Organik hindistan cevizi yağı soğuk pres yöntemiyle elde edilir ve oda sıcaklığında katı, vücut sıcaklığında sıvılaşır. Organikhindistan cevizi yağını tercih edin.

Yukarıda önerilen kürleri ve tedavileri uygulamanın genel olarak yan etkisi yoktur, yararı vardır. Bununla birlikte klinik olarak onaylanmış olan ilaçlarda bile bazen alerji çıktığını bu kürlerdeki bitkilerin de alerji ya da  istenmeyen  sonuçlar doğurabileceğini unutmayın. Herhangi bir rahatsızlık anında lütfen kullanımı durdurun ve şiddetli ise doktorunuza başvurun. Aynı şekilde kullanmadan önce bu bitkisel kürleri doktorunuza danışın, bu kürler öneri amaçlıdır. Kesin çözüm teşkil etmez. Saçlarınıza uyguladığınız düzenli bakımlar sonucu saçlarınızı sağlığına kavuşturablirsinz. Bu yüzden haftalık bakımlarınızı düzenli yapmalısınız.

KURU SAÇLAR İÇİN EVDE YAPILABİLECEK KÜRLER-2

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir