LASTİKLEŞEN SAÇ NEDİR? NEDEN OLUR? NASIL DÜZELTİLİR?

LASTİKLEŞEN SAÇ NEDİR? NEDEN OLUR? NASIL DÜZELTİLİR?

LASTİKLEŞEN SAÇ NEDİR? NEDEN OLUR? NASIL DÜZELTİLİR?

Saçlarınız çektikçe uzuyor büzüşmüş şekilsiz duruyor mat ve cansız gözüküyorsa saçlarınız yanmış demektir. Saçlarınız bir çok faktörden dolayı bu duruma gelebilir. Özellikle saçlarınız zaten yıpranmışsa küçük olumsuz etkilerle bile yanabilir. Boya, saç açıcılar, güneş deniz suyu gibi bir çok etkenden dolayı saçlarınızı hasar görebilir.

Lastikleşen saçlarınız aylarca geçse de uzamaz koparak dökülür. Saçlarınızı bir ya da iki işlemde büyük oranlar da rengini değiştirdiğiniz taktir de saçlarınız eğer çok sağlıklı ve işlemden önce ve sonra gereken bakımlar yapılmadıysa saçlarınız büyük ihtimal yanabilir. Bunların yanın da saçlarınız yıpranmışsa düzenli olarak saçlarınıza ısıl işlem uyguluyorsanız saçlarınızı yakmanız muhtemeldir. Bunların yanın da saçlarınız  yeterli vitamin ve mineralleri alamıyorsa kısaca beslenemiyorsa dışarıdan gelecek olumsuz etkilere karşı savunmasızdır. Küçük etkiler bile saçlarınızın yıpranmasına neden olur.

Saçlarınız yandığı taktir de çok yoğun bir bakım programından geçmelisiniz. Öncelikle saçlarınızı ortalama 5 cm kestirmelisiniz. Bu sayede saç uçlarındaki kırıklarla beraber saçı biraz rahatlatacaktır. Öncelikle saçlarınıza hafta da bir doğal yağlardan oluşan bakımlar uygulamasınız. Bu yağ karışımlarını evde hazırlamanız hem daha az maliyetli hem de daha yararlı olacaktır. Çünkü piyasa da satılan ucuz çoğu ürün yağ benzeri slikonbazlı ürünler içerir. Bu da kullanırken saçlarınıza verdiği parlaklığı nemi kullanım bırakıldığı taktir de saçlarınız eski haline geri döner. Doğal yağlardan oluşan kaliteli ürünler ise yüksek fiyatları nedeniyle alım herkes tarafından karşılanamaz.

Örneğin ev de hazırlayabileceğiniz 5 tatlı kaşığı zeytin yağı, 10 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, 3 tatlı kaşığı hint yağı, 4 tatlı kaşığı ceviz yağı, 3 tatlı kaşığı jojoba yağı, 2 tatlı kaşığı argan yağı, 1 tatlı kaşığı ısırgan otu yağını karıştırın. Bu karışımı benmari usulü ılık olacak şekil de ısıtın. Tüm saçınıza özellikle diplere masaj yaparak uygulayın. Masaj kan dolaşımınızı hızlandırarak saç köklerinizi uyaracak yağın daha iyi sonuç vermesine sebep olacaktır. Yağları benmari usulü ısıtamıyorsanız.  Oda sıcaklığında saçınıza sürdüğünüz yağı saç kurutma makinasıyla da ısıtabilirsiniz.  1 ile 2 saat arası saçınız da beklettikten sonra kendi saç tipinize en uygun organik yapılı bir şampuanla saçınızı yıkayın. Yukarıda ki oranlar saç uzunluğunuza göre değişiklik gösterebilir.

1 olgun mango 1 tatlı kaşığı bal isteğe göre 5 tatlı zeytin yağı badem yağı ya da ikisini beraber de kullanabilirsiniz. Tüm malzemeleri homojen olacak şekil de karıştırın. Tüm saçınıza uygulayın. 1.5 saat saçınız da bekletin. Kendi saç tipinize en uygun organik yapılı bir şampuanla yıkayın. Gerekmedikçe ısıl işlem uygulamayın. Yukarı da bahsettiğimiz yağların içine mango yerine 2 yumurtanın sarısını da ekleyerek yine besleyici ve parlaklık verici başka bir maske de uygulayabilir. Ancak yumurtalı maskeyi saçınız da yarım saat bekletiniz.

Düzenli bakım ve saç kesimiyle saçlarınız eski sağlığına kavuşacaktır. Ancak kısa süre de mucizeler beklemeyin. Bu süreç en az 3 aydır.

Bu yazıyı paylaş

Comments (7)

 • Leyla Yanıtla

  merhaba ben de yıpranmış hatta yanmış saçlarımın tedavisinde keratin maskesini uyguladığımı söylemek isterim. Çünkü gerçekten onarıyorr. ben garlex kozmetikten keratinli saç maskesi olarak alıyorum.

  14:55 içinde 26 Ocak 2017
  • Serpil Yanıtla

   Peki bunu nerden aliyosunz bende almak istiyorum saclrim sunuyor resmen kaç aydır hic duzeltemdim

   15:31 içinde 11 Temmuz 2017
   • admin Yanıtla

    Sayın Serpil,
    Telefon ile yada sipariş sayfası aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

    14:33 içinde 24 Temmuz 2017
   • Selime Yanıtla

    Benim saçlarımda aşırı derecede dökülme ve yavaş uzama vardı saçlarımı küsmüştü yurt dışından bir arkadaşım bana özel olarak keratin dip bakım yağı getirdi yanında iki ürün daha vardı Yarın set olarak kullandım gerçekten çok memnun kaldım

    19:21 içinde 18 Aralık 2017
 • Dilara S. Yanıtla

  Ben saçıma evde katkısız keratin yüklemesi yaparak saçlarımı dipten uca onararak ipeksi ve canlı görünmesini sağlıyor. Aradan 2 ay geçmesine rağmen saçlarım halen eski canlılığını koruyor çok memnunum

  11:25 içinde 18 Aralık 2017
 • nergis Yanıtla

  ben keratin kullandım çok güzel düzeltti kesinlikle yananlar bunu kullansın

  16:52 içinde 18 Aralık 2017
  • admin Yanıtla

   Arkadaşlar keratin sadece bir çeşit proteindir. Tek başına yeterli olmaz. Garlex ürünlerinin içeriğinde kompleks kaşırımlar vardır. Bu bahsettiğiniz şeyler satış tatiğidir.

   13:13 içinde 27 Aralık 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir