LAVANTA YAĞININ SAÇA FAYDALARI 4 FARKLI KÜR

LAVANTA YAĞININ SAÇA FAYDALARI 4 FARKLI KÜR

LAVANTA YAĞININ SAÇA FAYDALARI

lavanta-yaginin-saca-faydalariLavantayağı aromaterapi de  genellikle de sağlıklı saç büyümesini teşvik eder,  saç derisi de dahil olmak üzere vücutta kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur.

Düzgün saça uygulandığında, lavanta yağı hidrat veya nemlendirmek için değil, ama aynı zamanda besin de sağlar. Kepek önemli bir sağlık sorunu değil, ama yeterince rahatsız edicidir. Bunlardan kurtulmak için, düzenli olarak kafa derisi için lavanta yağı ve zeytinyağı karışımı uygulayabilirsiniz.

 Lavanta Yağı Ve Zeytin Yağı Saç Bakım Kürü – 1

Malzemeler

2 çorba kaşığı zeytin yağı

15 damla lavanta yağı

 

Zeytinyağı 2 çorba kaşığı, lavanta yağı 15 damla karıştırılır ve daha sonra bir kaç saniye için karışım ısıtılmalı. Karışım yeterince sıcak olduğunda, kafa derisine uygulayın  saçı kaplayın.Yaklaşık bir saat boyunca tutarak kafa derisini tedavi edelim.
Zeytin yağı ve lavanta yağının saça faydaları maksimum seviyede olması için saçta bekletme sürelerine mutlak suretle riayet edelim.


Kür -2 / Lavanta saç maskesi hazırlama evde;

Malzemeler

10-15 gr  lavanta kurutulmuş

1 bardak su

lavanta ile suyu karıştırarak kaynatın bir defa kaynadıktan sonra 20 dk demleyin daha sonra süzerek, tüm saç derisine uygulayın yirmi dakika ile kırk dakika arasındabekletin. Arzunuza göre saçınızı yıkayabilir yada lavanta suyunu bekletebilirsiniz.

Bu maaskeyi haftada 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.


Kuru Saç Derisi için lavanta tedavisi / Kür -3

5 damla biberiye yağı

lavanta-sac-kuru7 damla lavanta yağı

14 fincan yulaf ezmesi

Kuru kafa derisi tedavisi için, lavanta yağı, su, yulaf ve biberiye yağı dahil olmak üzere diğer  maddeler ile karıştırılır.  ¼ fincan yulaf,5 damla biberiye yağı  7 damla lavanta yağı gerekir. Yaklaşık 20 dakika boyunca su içinde yulaf ezmesi ıslatın ve daha sonra da suya lavanta ve biberiye yağı dökün. Karışım size kafa derisi doğrudan uygulayabileceğiniz bir macun oluşturmak olacaktır.Öncelikle karışım bir saat boyunca kafa derisinde kalarak tedavi edelim.

 

Saç Büyümesi için lavanta yağı / Kür -4

10 damla lavanta yağı

5 damla feslegen yağı

10 damla jojoba

10 damla biberiye

 

Saç büyümesi için lavanta yağı yararlarını almak için, biberiye yağı, jojoba yağı ve fesleğen yağı ile karıştırılmalıdır. Formül lavanta yağı 10 damla, fesleğen yağı 5 damla, biberiye yağı 10 damla 10 damla jojoba yağı. Sadece hepsini karıştırın ve siyah bir şişe karışımı saklayın.Saçınıza ve kafa derinize masajla karışımı birkaç damla kullanabilirsiniz. Karışım iyice birleşmesinden emin olmak için iyice her kullanımdan önce şişeyi çalkalamayı unutmayın.Sonuçları birkaç hafta sürebilir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir