LİMON İLE CİLT MASKESİ

LİMON İLE CİLT MASKESİ

LİMON İLE CİLT MASKESİ

Limon kokusu, tadı ve faydaları herkesin gönlünü cezp etmeye devam ediyor. Bu denli faydalı olan limon, biz kadınların en büyük problemlerinden biri olan cilt sorunlarında da oldukça etkili olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız anlatalım size. Limon içerisindeki maddelerden ötürü özellikle de sivilce problemi ile karşı karşıya olan kişilerin sivilcelerini kuruturken aynı zamanda cildin beyazlamasını da sağlıyor. Böylelikle cilt daha parlak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşabiliyor.

limon-maskesi

 

Çok fazla para harcadığımız bir konu olan cilt bakım maskelerini evde kolaylık ile hazırlayabilmek ise kadınlar için oldukça avantajlıdır. Üstelik en uygun maskelerden biri olan limon ve bu maske için gerekli malzemeler ise herkesin evinde bol miktarda bulunuyor. Bu yüzden de hazırlanan limon ile cilt maskesi hem fiyat açısından hem de verdiği sonuçlardan dolayı son derece keyifli bir hal alıyor. Böylelikle kadınlar belirli periyotlar halinde bu efsane maskeyi yapıyor ve cildinin daha parlak bir hal alması oldukça kolay bir hal aldığından büyük mutluluk duyuyor.

limon-maskesi-etkileri

 

Limon İle Cilt Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • Yarım taze limon
  • 2 tatlı kaşığı kadar toz şeker

sivilceler-için-limon-maskesi

Limon İle Cilt Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Limonun cilde olan etkisini artık bilmeyen yoktur. Limon ile cilt maskesi hazırlamak son derece kolay olduğu kadar da uygundur. Yarım taze limonu sıkıyoruz ve üzerine şekeri ekliyoruz. Macun kıvamına getirdiğimiz bu maskeyi cildimize uyguluyoruz. Yaklaşık 15 dakika beklettiğimiz bu maskeyi cildimizden ılık su yardımı ile temizliyor ve nemlendirici kremimizi uyguluyoruz. Bu maskeyi haftada bir ya da herhangi bir sorun olmadığı takdirde haftada 2 defa yapabiliyoruz.

limon-maskesi-nasıl-yapılır

Limon maskesi gibi, evde kolaylıkla hazırlanabilen maskeler, kadınlar tarafından da oldukça büyük bir ilgi görmektedir. Pahalı kozmetik kremler ve kliniklerde yapılan uygulamalar yerine evde hazırlanabilen ve hemen her evde bulunan malzemelerin kullanılması, kadınların memnuniyetlerini de en yüksek seviyede tutmayı sağlamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir