Limon Yağlı Sabun Limon Yağı Sabunu

Limon Yağlı Sabun Limon Yağı Sabunu

Limon Yağlı Sabun Limon Yağı Sabunu

limon yağlı sabun

Limon yağı, ev hem de vücut için iyi bir temizlik maddesi olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda birçok sağlık yararları  olduğu gibi taze, temiz bir kokusu vardır.

Temizlik maddesi

Limon harika bir temizlik maddesi doğal dezenfeksiyon özelliklere sahip olabilir. Bu nedenle, limon sabunu ev  ve vücut temizleyici olarak kullanımı harikadır. Temiz ve net kokusu gençleşmek, özellikle ev işlerini yapmak ve ruhunuzun dinçleşmesi için gereklidir .

 

Stres ve uykusuzluk

Temiz kokusuyla limon sabunu, yatıştırıcı ve rahatlatıcı bir banyo sağlar.Banyo, duş ya da şampuan, sabun  yerine kullanılan limon sabunu stresli günle barışmanızı ve iyi bir gece uykusu bulmanıza yardımcı olur.

 

Saç ve Cilt Bakımı

Limon yağı iyi detoks yapan bir ajandır. Şampuan veya sabun kullanıldığında, limon yağı cansız saç ve cilde Parlatıcı ekleyerek tekrar hayata gelmesine yardımcı olabilir. Şampuanlar kepekli saçtan kurtulmanıza  yardımcı olabilir ve sabunlar koprak dökülmeyi azaltır. Saçlarınız matsa limon sabunu ilk seferde bile etkisini gösterek saçlarınızı parlatır. Özellikle yağlı saçlarda limon sabunu şiddetle tavsiye edilir. Limon sabunu saçtaki fazla miktardaki sebumu ve yağı alarak saçı temizler,yağ dengesine yardımcı olur.

 

Mantar

Limon sabunu kullanarak sinir bozucu mantarı temizlemek için ve herhangi bir ayak kokusu sorununu sonlandırmaya  yardımcı olabilir.

 

Odor elemek

Limon yağı elemek gibi kötü kokuları etkisiz hale getirir. Duşta veya evde, limon yağı içeren sabun kullanmak kötü kokuları silmek için yardımcı olabilir.

 

Böcek kovucu

Limon sabunu böcekleri püskürtmek için yardımcı olur. Limon sabunuyla duş aldığınız da size sinek ve böcek türevleri gelmez.

 

Aynı zamanda limonun sağlığa faydaları

Boğaz enfeksiyonları, hazımsızlık, kabızlık, diş problemleri ve ateş, iç kanama, romatizma, yanıklar, obezite, solunum bozuklukları, kolera ve yüksek kan basıncının tedavi olarak kullanımını içerir . Nesillerden bu yana tedavi edici özelliği ile bilinen limon, bağışıklık sistemini güçlendirmek midemizi temizlemeye yardımcı olur ve kan temizleyici olarak kabul edilir.

Limon suyunun özellikle  çeşitli sağlık faydaları vardır. Vücut sıcaklığının düşürülmesi, böbrek taşları için yararlı bir tedavi olarak da bilinir. Serinletici bir içecek olarak, limonata sakin ve serin kalmak için yardımcı olur.

Limon sağlık yararları çok sayıda besleyici C vitamini benzeri elemanlar, B vitamini, fosfor, protein ve karbonhidrattankaynaklanmaktadır. Limon antioksidan ve kanserle savaşan özellikleri içeren flavonoidler içeren bir meyvedir. Bu, diyabet, kabızlık, yüksek kan basıncı, ateş, hazımsızlık ve diğer birçok soruna yardım eder, hem de deri, saç ve diş iyileştirilmesini önlemeye yardımcı olur. Amerikan Üroloji Derneğinde yürütülen çalışmalar limonata veya limon suyu  böbrek kristallerinin oluşumunu engeller.Üriner sitrat, oluşturarak böbrek taşı oluşumunu ortadan kaldırabilir gerçeğini vurgular.

Limon yağına karşı alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için bileğinizin iç kısmına yama testi yapabilirsiniz.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir