mango yağının saça faydaları

Bitkilerle Saç Bakımı
mango yağının saça faydaları

mango yağının saça faydaları

Mango yağının saça faydaları

Mango yağının saça faydaları ve mango yağı hakkında

Mango yağı tanen içerir ve aynı zamanda anti-inflamatuar, anti-oksidan, anti-fungal ve anti-bakteriyel gibi özelliklere sahip bitkidir. Bu neden sayesinde saç ve saç derisinde oluşabilecek mantar vb. enfeksiyonları engeller. Saç derisini temizler, derideki pul pul dökülmeyi engeller. Doğru kullanımda kırık olan saçları onarır daha parlak ve daha canlı bir görünüm kazandırır.

Mango yağının saça faydaları ve yağın Erime Noktası:  Bu yağ 30-37 ° C (86-99 ° F) erir, mango yağı shea butter yağından daha . Mango yağını saça sürmek için ovarak kolayca kullanabilirsiniz. Mango yağı elde ediliş yöntemi çekirdekten değil sulu etli meyveden olduğu için bu nedenle mango yağı kokusuz olur.

Mango yağının saça faydaları Saç Maskesinin Saçlar İçin Faydası:

Malzemeler: 1 büyük olgun muz

1 küçük olgun mango

1 vitamin E kapsülden yağmango yağının saça faydaları

1 tatlı kaşığı soğuk sızma zeytinyağı
Mango yağının saça faydaları ve saç maskesi hazırlanışı : Muzunuzu dilimlere ayırın mangonuzu kabuklarından ayırı, E vitamini kapsülü ve zeytinyağı yağını bu iki meyvenin içine ekleyin ve pürüzsüz bir hal alana kadar meyveleri ezerek karıştırın. Saç dipleriniz de dahil tüm saçınıza uygulayın. 2 saat bekletin. Saçınıza en uygun organik şampuanla yıkayıp bol su ile durulayın. Saçlarınızı iri dişli tercihen tahta bir tarakla tarayın. Zorunluluğunuz yoksa saçlarınızı kendiliğinden kurumaya bırakın.

Maske Tarifi – 2

1 olgun mango
2 yumurta sarısı
2 yemek kaşığı doğal yoğurt veya kefir

 1. Bir olgun mangonun kabuklarını soyun ve küçük bir kase içine koyun.
 2. Bir çatal ile mangoyu püre haline getirin,
 3. Bir cam kaba 2 yumurta sarısı, 2 yemek kaşığı doğal yoğurt veya kefir (tür fermente süt içeceğinin) ve ekleyin iyice karıştırın.
 4. Ezilmiş olan mangoyu yumurta sarılı ve yoğurtlu karışıma ekleyin ve iyice karıştırın,
 5. Yavaşça, saç diplerinden başlayarak kafa derisine masaj yaparak tüm saçınıza hazırladığınız karışımı ekleyin.
 6. Daha sonra ılık bir havlu başınızı sarın 1 saat bekletin daha sonra saç tipinize en uygun şampuanla yıkayıp bol su ile durulayın zorunlu değilseniz saç kurutma makinası kullanmayın.
 7. Saçlarınızı tararken tercihen tahta tarak seçin.

Mango yağının saça faydaları ve mango ile saç bakımı

 • 1/2 olgunlaşmış mango
 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı Zeytinyağı

Mangoyu kabuklarından ayırıp bir kapta ezin. Daha sonra içerisine zeytin yağı ve balı ekleyin homojen bir kıvam gelene kadar karışımı karıştırın. Kafa derinize masaj yaparak tüm saçınıza sürün. Ilık bir havlu ile başınızı sarın. Yaklaşık 2 saat bu karışımı saçınız da bekletin. Kendi saç tipinize en uygun olan şampuanla yıkayıp bol su ile durulayın. Zorunlu olmadıkça saç kurutma makinesi kullanmayın. Hafta da bir bu saç bakım maskesini uygulayın  ve mango yağının saça faydalarını görün.