MANİKÜR YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

MANİKÜR YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

MANİKÜR YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Manikür ya da pedikür yaptırmak, eski zamanlarda yalnızca kadınlar tarafından gerçekleştirilen bir eylemdi. Fakat bu durum günümüz koşullarında oldukça farklı bir hal almaya da devam etmektedir. Artık erkekler de bakımlı olmak ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak istemektedir. Bu sebeple de kadınlar kadar erkekler de manikürlerini yaptırmaya devam etmektedir. Manikür yaptırmak için kişiler genellikle bir güzellik salonuna gitmeyi tercih etmektedir. Bu gibi salonlarda gün içerisinde çok sayıda kişiye işlem uygulanmasından dolayı, kişilerin son derece dikkatli olması da gerekmektedir. Manikür yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler ise şöyledir:

manikür-suyunun-hazırlanması

 

  • Manikür esnasında kullanılacak olan birtakım aletler söz konusu olmaktadır. Bu işleme başlamadan önce, kullanılacak olan her türlü aletin steril edilmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda manikür yapacak olan kişinin de ellerinde eldivenin olmasına dikkat edilmelidir. manikür-yaptırmak
  • Manikür yapılmadan önce kişilerin tırnaklarının kenarında bulunan etlerin yumuşatılması oldukça önemlidir. Bu sebeple de manikür havuzu adı verilen kapların içerisine bir miktar su koyulmakta ve kişilerin elleri bu kapların içerisinde bir süre bekletilmelidir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta ise, manikür havuzlarının bakteri oluşmasına son derece müsait yerler olmasıdır. Bu sebeple de bu gibi manikür ya da pedikür havuzlarının içerisinde her kişi için özel olarak değiştirilen poşetlerin bulunmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

manikürde-dikkat-edilmesi-gerekenler

 

 

  • Manikür işleminden sonra kişilere birtakım tırnak cilaları ya da renkli ojeler uygulanmaktadır. Gün içerisinde bu gibi salonlara çok sayıda kişi gelmekte olup, bu kişilerde birtakım tırnak hastalıkları söz konusu olabilmektedir. Bazı tırnak hastalıklarının da bulaşıcı olabilmesinden dolayı, kişilerin kendi oje ya da tırnak cilalarını yanlarında götürmeleri oldukça büyük bir öneme sahip olabilmektedir. Böylelikle kişiler, kendilerine ait olan ürünler sayesinde bir başkasından hastalık ya da mikrop kapma gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmamaktadır.

Tırnakların bakımı, düşünüldüğünden çok daha kapsamlı ve ciddi bir işlemdir. Birçok kadın bu bakım rutinini yalnızca oje sürmek olarak düşünse de kullanılan ürünler ve günlük bakım rutinlerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

manikür-yaptırmanın-önemi

 

Tırnağa direkt olarak uygulanan ürünlerin yanı sıra, kişilerin beslenmelerine de dikkat etmeleri bu konuda büyük bir önem arz etmektedir. Sağlıksız bir şekilde beslenmek ve gün içerisinde az miktarda su tüketmek de tırnaklar için oldukça olumsuz etkilere sebep olabilmektedir. Sebze ve meyve tüketimini arttırarak gün içerisinde minimum 2 litre su içerek de tırnak bakımının yapılmasına destek olmak mümkün olabilmektedir.

Günümüz koşullarında oldukça fazla sayıda marka tarafından, hemen her tırnak tipine ve yapısına göre çeşitli ürün üretilmektedir. Kişiler de oldukça kolay bir şekilde bu gibi ürünlere ulaşabilmekte ve kendi tırnak bakımını yapabilme imkânına sahip olabilmektedir. Tırnakların bakımlı ve sağlıklı olması, kişilerin kendilerini çok daha iyi hissetmelerini de başarılı bir şekilde sağlamaktadır.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir