Mayi Sabununun Faydaları-Zararları Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mayi Sabununun Faydaları-Zararları Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mayi Sabunu

Mayi sabunu ay çiçek yağı ile sabun bazının karışımından elde edilen bir sabundur. Kendine özgü ağır bir kokusu olan mayinin sabunu içerisindeki kokusunu azaltmak için çeşitli koku gidericiler de sabunlarda kullanılır. Temizlik ürünü olan mai sabununun saçlara faydalı olduğunu biliyor muydunuz peki?

Mayi Sabunu Faydaları

  • Mayi sabununu saçlara uyguladığımızda saçları güçlendirir ve saç dökülmesini önler.
  • Hatta  saç boyalarını akıtabileceği gibi saçlarınızın rengini de açar.
  • Bunun yanı sıra mayi sabunu saç köklerini güçlendirip saç derisini de dezenfekte etmektedir.
  • Saçları yumuşatıp bakımını yapar ve parlaklığını arttırıp ipeksi bir görünüm de kazandırır.
  • Ayrıca saçların gürleşmesine de yardımcı olur. Mayi sabunu iki hafta bir saçlara uygulanması , saçların mayi sabunu ile yıkanması saçların korunmasında doğal bir yöntemdir.

Dikkat!

Her yerde satılan mayi sabunları tamamen doğal olmayabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi mayi sabununun ağır kokusunu gidermek için içerisine koku giderici konulabilir. Doğal bir mayi sabunu saçlar için oldukça fayda sağlamaktadır. Doğal mayi sabununu anlamak için koklamak yeterlidir. Ağır kokusuyla doğallığını görebilirsiniz.

Mayi Sabunu Yan Etkileri 

Mayi sabunu kullanırken saçlarınız matlaşabilir, sertleşebilir, taranmakta zorluk yaratabilir. Fakat bunların hepsi doğal bir süreçtir. Saçlarınızı mayi sabunu ile yıkamaya devam ederseniz bir iki hafta sonra saçlarınız bu doğal sabuna alışacaktır.

Ayrıca mayi sabununu şampuan kıvamına getirip saçlara uygulamayı da deneyebilirsiniz. Bunun için mayi sabunu su ile karıştırıp şampuan kıvamına gelince kadar karıştırmanız yeterli olacaktır.

Doğal yöntemler doğal çözümler doğal saçlar diyorsanız sitemizdeki farklı doğal yöntemlere de bakabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir