Melissa Yağı Tıbbi Sağlık İçin Faydaları

Şifalı Bitkiler

Melissa Yağı Tıbbi Sağlık İçin Faydaları

melissa yağı

Antidepresan: Bu özellik, bu yağın dört en önemli tıbbi özelliklerinden biridir. Bu etkili bir moral ve bir antidepresandır. Bu yağa “Hayat İksiri” veya “Yaşamın Nektarı” 15. yüzyılda denir.

Soda: Bu yağ sıcak duyguları çağırır ,solunum sistemi ve kardiyovasküler sisteme gerçek sıcaklık sağladığı anlamına gelir. Bu özellik yardımı ile sık sık soğuk algınlığı önleyebilirsiniz.

Melissa uçucu yağı da bir Yatıştırıcı madde olarak kabul edilir.  sinir bozukluklarını önlemek için yardım edersinir sistemini sağlıklı tutan, sinir sistemi için bir tonik olarak hizmet eder. Vertigo, sinirlilik ve konvülziyon gibi sorunlar daMelissa uçucu yağının bu özelliği kullanılarak tedavi edilebilir.

Yatıştırıcı:  Bu uçucu yağ rahatlatır. Bu enflamasyon, anksiyete, sinirlilik, travma ve şok yatıştırıcı için iyidir. Ayrıca bu özelliği uykuyu teşvik eder. Barış ve memnuniyet duygularını getirerek o beden, zihin ve ruhu rahatlatır. Geçmişte, askeri rahatlamaya yardımcı olmak ve mücadeledeki yorgunluk ve stresi kovmak  için kullanıldı.

Antibakteriyel: Melissa yağ antibakteriyel özelliklere sahiptir ve kolon, bağırsak, idrar yolu ve böbrekler bakteriyel enfeksiyonlarıninhibe edilmesi için etkili olduğu tespit edilmiştir.

Terletici:  Yani terleme sağlayan veya terlemeye teşvik eden bir ajandır. Melissa yağı bu özelliklere sahiptir. Bu özelliklerle birlikte terleme ile toksinler atılır ve azot gibi bazı zararlı gazların çıkışı sağlanır, cilt üzerindeki gözenekler temizlenir cilt sağlığı için çok yararlıdır. Vücut aşırı ısındığında terleme ile aynı zamanda vücudunuzun soğur.

Kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.