MORİNGA YAĞI FAYDALARI

MORİNGA YAĞI FAYDALARI

Moringa yağı diğer makalelerimizde de belirttiğimiz gibi tarihi yüzyıllara dayanmaktadır. Hayat ağacı denilmektedir. Bir çok alanda kullanılıp birden fazla ismi mevcuttur. Burada biraz daha kozmetik amaçlı yönlerinin üzerinde durulacak

Moringa yağı deri görünümünü geliştirmek ve cilde parlaklık katmak için, deri içine kolayca emilir. Bu, C vitamini ince çizgileri , kırışıklıkları  açar . E vitamini iyileştiricidir ve anti-enflamatuar yararları azaltmak için deride kolajen oluşturmanıza yardımcı olur A vitamini gibi cilt sağlıklı vitaminleri de vardır

Kuru ciltler için Yardım

 • Kuru cildi yumuşatır ve cildin nemini korur.
 • Bu nemlendirme kuru, çatlamış dudaklar için iyidir.
 • Bu dermatit gibi kaba, kuru cilt hastalıkları tedavisinde yararlı olduğu egzama ve sedef hastalığında yararlıdır.

Anti-aging özellikleri

 • Bu, donuk, yorgun ve yaşlanan cildi gençleştirir.
 • Antioksidanlar ve  kırışıklıkların oluşumuna neden olan deri doku hasarı ve  serbest radikal hasarı ile mücadeleye yardımcı olur.
 • Moringa yağı yüz kaslarının sarkmasını kırışıklıkları önler görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Cilt dokularının hücre büyümesini  sağlama ve  tahribatı geciktirmesine ve tanıtımına yardımcı sitokininlerin denilen bitki hormonlarına sahiptir.
 • C vitamini kolajenidengeler , ince çizgileri ve  hasarlı bölgeyi onarmayı cilt hücrelerini azaltmaya yardımcı olur.

Antiseptik ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir

 • Moringa yağının antiseptik ve anti-inflamatuar özellikleri vardır ve  küçük cilt sıyrıklarını iyileştirmek için kullanılır olmuştur; küçük kesikler ve sıyrıklar, morluklar, yanıklar, böcek ısırıkları, isilik, güneş yanığı ve cilt enfeksiyonları ile başa çıkabilmektedir.

Sivilce ve karanlık nokta önleme

 • Moringayağı  siyah nokta ve sivilceyi önlemeye yardımcı olur. Düzenli kullanıldığında lekeleri tekrarını önlemeye yardımcı olur.
 • Koyu lekeler en aza indirmek yardımcı olur( akne ve hiperpigmentasyon )

Cilt bakımı için moringa yağı kullanmak

En faydalı besinleri içerir, soğuk preslenmişmoringaoleifera, satın alın.

Moringa Yağı Güzellik Tarifler

Tırnak güçlendirici: tırnak etlerini ve tırnak yataklarına masaj yapın. moringa yağı tırnak etlerini nemlendirir ve tırnaklarınızı güçlendirmek için etkilidir.

Nemlendirici cilt tonik : Bu cilt toniği, tüm cilt tipleri için iyidir. Ham hindistan cevizi yağı 1 çorba kaşığı ve hamamelis 1 bardak, moringa yağı 2 çay kaşığı karıştırın. Steril bir şişe içinde muhafaza edin. Sesi ve cildi nemlendirmek için sabah ve akşam kullanın.

Bir peelingfırçalayın  için: topuklar, diz ve dirseklerde için nazik bir fırçalama amacıyla moringa yağı ile çiğ kahverengi şekeri karıştırın. Dairesel hareketlerle uygulayın. Ilık su ile durulayın.

Kolay makyaj çıkarıcı : Hindistan cevizi yağı yarım fincan, çay ağacı yağı 5 damla, moringa yağı ½ su bardağı karıştırın. Bir şişede saklayın. Makyaj kaldırmak için bir pamuk veya ped ile deriye masaj yapın. (Pamuk pedler gözlerinizin içine pamuk lifleri önlemek için kullanın

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir