Muzun cilde Faydaları

Muzun cilde Faydaları

muzun cilde faydaları

muzun cilde faydaları

Muzun cilde Faydaları

Muzun cilde Faydaları

Muzun cilt ve vücut sağlığı için çok çok önemli maddeler barındırır bunun yanında bir çok meyvenin kabuğu gibi muz da sağlığa yararlıdır.

 

Cilt için Muz Kabuğunun Faydaları:

Eğer kullanabileceğiniz meyve değil sadece kabuğun kendisi, anti-oksidanlarla doludur ve ev ilaçlarında kullanımında popüler bir unsurdur.

Akne için muz ve muzun cilde faydaları:

Muz kabuğu ile akne tedavisi için, kabuğu küçük bir parça kesin. Yavaşça akneden etkilenen alan üzerinde kabuğunun içini ovalayın. Yaklaşık 5 dakika boyunca veya kabuğu içeride kahverengi oluncaya kadar ovun. Ilık su ile cildinizi temizleyin . Bir gün içinde akne üzerinde bunu en az 3 kez tekrarlayın ve sivilce bir hafta içinde azalacaktır.

Kaşıntılı Cilt Tedavisi Faydası:

Muzun cilde faydaları arasında kaşıntılı ve şişmiş ciltten muzdaripseniz, sadece efektif alanda muz kabuğuyla ovmakla kaşıntı ve şişmenin yatışmasını hissedeceksiniz.

Kırışıklıklar için muz:

Muz kabuğu da kırışıklıklardan kurtulmak için kullanılabilir. Her gün 15 dakika boyunca etkilenen bölgede taze kabuğu uygulayın ve birkaç hafta içinde farkta ki değişikliği göreceksiniz.

Siğiller Ve Sedef Tedavisi İçin :

Muzun cilde faydaları

adına kullanılırken aynı zamanda siğil ve sedef hastalığı tedavisinde de yardımcı olur. Sadece etkilenen bölgede muz kabuğu uygulayın ve iki kez 10-12 dakika her gün ovalayın. Sonuçlar zaman alabilir ama bu kesinlikle bu cilt sorunları için yapay kremler ve tedavilerden çok daha iyi çalışır. Diğer ilaçlara göre denemekten yarar sağlarsınız cildiniz yumuşar ama zararı olmaz. Sabırla deneyin.
Muz ve Güzellik Uyku:

Hepimiz iyi bir gece uyku sizin cilt ve saç sağlığını korumak için ne kadar önemli biliyoruz. Melatonin insan vücudunda uyku güdüleyici hormon olup, bu Triptofan uyku hormonu üretimi için gerekli olan, bir amino-asittir.

Muz triptofan ve serotonin büyük miktarlarda içeren ama aynı zamanda çok yüksek bir karbonhidrat içeriğidir. Bu uyku hormonu üretmek için triptofan ve serotonini kullanmak için beyne yardımcı olur. Böylece tazelenmiş ve sağlıklı bir cilt için güzellik uykusunu almada size yardımcı olacaktır yatmadan önce birkaç saat önce muz yiyebilirsiniz.

Kendiniz için gördüğünüz gibi cilt ve saç söz konusu olduğunda, muzun, güzellikte pek çok yararı vardır.  Sizi sağlıklı tutmakta yardımcı olduğu gibi her yerde bulunan yılın her zamanı yetişen bu üründen faydalanmamak kaçınılmaz. Bu yüzden günlük diyet ve güzellik rutininin bir parçası olmasıyla ve sadece bazı yönden tasarruf değil, aynı zamanda istenmeyen kimyasallara maruz bırakmadan güzel bir cilt ve saçınız olacak.

Yani ne bekliyorsunuz? Cilt için faydalı muz aynı zamanda uyku için;

Uyku ilaçlarının iç organlarınıza verdiği tonla zarar vardır, diğer organlar etkilenmese bile vücutta biriken toksit maddeler zamanla birikerek kanser başlangıcı yaratabilirler. Kendinize uyuma ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda bir bardak süt ve bir muz koyun, böylelikle hem onlarca vitamin ve mineral vücudunuza girer hem de kimyasallara maruz kalmadan rahatça uyursunuz.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir