Muzun Faydaları ve Muz Maskesi

Muzun Faydaları ve Muz Maskesi

Muzun Faydaları ve Muz Maskesimuz-maskesi

  • Muz sabah bulantısına iyi gelir. Düzenli aralıklarla muz atıştırma bulanmayı engellemeye yardımcı olur. Özellikle hamileler sabah bulantısından şikayetçi olur, doktorlarına danışarak onların kontrolünde muz tüketebilirler.
  • B6 vitamini, PMS dediğimiz adet dönemi sancılarının giderilmesinde yardımcıdır, düzensiz ruh hali ve depresyon vb serotonin, triptofan, dopamin sayesinde azalır. Hem adet döneminin verdiği ağrılar doğal yollarla azaltılırken hem de hormonlardan dolayı oluşan dengesi ruh hali de önlenmiş olur.

Muzun Cilt için Faydaları ve muz maskesi hazırlama:

Muz meyvesi cilt için gerekli olan besinlere sahiptir. Bunlar genellikle deri üzerinde bütünlük ve esnekliği muhafaza içinde önemli bir rol oynamaktadır, C vitamini ve B6 önemli miktarda içerir.
Ek olarak, antioksidanlar ve manganez muzda mevcuttur. Serbest radikallerin sebep olduğu erken yaşlanmayı durdurmaya yardımcı olur . Cilt yaşlanmasının önüne geçer ve her evde kolaylıkla bulunabilen muz maskesi hazırlamak mümkündür. Muz maskesi nasıl hazırlanır ; Muzun kabuğu ve içi muzlu cild bakım maskesi hazırlamakta kullanılır, hızlı ve etkili sonuç verir.

Yani muzdan gelen büyük fayda ile genç görünümlü bir cilde sahip oluruz. Muz, ağırlıkça yaklaşık yüzde 75 oranında suya sahiptir. Böylece muz cildinizi nemlendirerek , kurumayı önler

muz-maskesi-faydalari

İşte cilt bakımı için muz maskesinin bazı faydaları şunlardır:

Muz maskesi doğal nemlendirici özelliği taşır;

Muz kabuğu ve içi ile hazırlanan maske oldukça faydalıdır, cilt için harika bir doğal nemlendiricidir. Muz vücut içinde kaybolan nemi verir ve onarır hasarlı, donuk ve kuru cilde nemi geri yükler. Muz maskesinin faydaları bu denli fazla olması içerdiği zengin besinler ve anti iltihap sökücü özelliginden kaynaklanmaktadır.

muz-ile-cilt-maskesi-hazirlamaMuz maskesi hazırlama;

Anında kuru ve donuk cildi nemlendirmek için, bir olgun muzu püre haline getirin ve yüzünüze uygulayın. Göz ile temastan kaçınınız. 20-25 dakika boyunca cildinizde bırakın ve sonra ılık su ile yıkayın. Anında Ayrıca cilt pigmentasyonundan kurtulmaya yardımcı olur. Muz ve bal maskesi yapabilir bal ekleyebilirsiniz, son derece kuru ve pul pul bir cildi önleyeceksiniz.

Başka kolay bir yüz maskesi için yarım olgun muz püre haline getirilir ve 1 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırılır. E vitamini yağda 1 çay kaşığı eklenebilir. Temiz bir yüze cömertçe uygulayın ve 30 dakika sonra silin.

Parlayan cilt için muzlu maske hazırlama:

Muz cildin doğal ve genç kalmasını korumada yardımcı olur C vitaminini bol miktarda içerir.

Burada tekrar yüzünüzde doğal bir parlaklık elde etmek için kullanabileceğiniz bazı muz yüz maskeleri vardır.

muz maskesi hazırlama -1 malzemeler

yarım olgun muz
1 tatlı kaşığı bal
½ tatlı kaşığı sandaloz ağacı tozu

tüm malzemeleri karıştırın, 20-25 dk boyunca cildinizde kalmasını sağlayın daha sonra ılık su ile yıkayın. Cildi nemlendiren ve fazla yağı alan bu maske özellikle yağlı ciltler için faydalıdır.

muz-maskesi-tarifimuzlu maskesi tarifi-2 malzemeler

1 olgun muz
1 limon suyu

Bir olgun muzu ezin ve limon suyu formu ile bir limonu karıştırın (yaklaşık 2-3 yemek kaşığı.). 25 dakika kadar bekletin. Bu maske donukluktan kurtulmak ve lekelerin düzensizliklerin azaltılmasına yardımcı olacaktır C vitamini doludur. Hem gençler hem yaşlılar ve her cilt tipi rahatlıkla bu maskeyi uygulayabilir. Haftada bir yapılabilir.her doğal maskede olduğu gibi burada da kullanmadan önce mutlaka cildiniz de maskeyi deneyin herhangi bir alerjiniz varsa kullanmayın, sürdüyseniz hemen yıkayın.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir