Nohut Unu ile Cildinizi Aydınlatın – Nohut Unu Maskesi

Nohut Unu ile Cildinizi Aydınlatın – Nohut Unu Maskesi

Genellikle Asya’nın güneydoğusu ve Hindistan da bulunan Nohut unu, ciltte oluşan ölü hücrelerden cildi arındırarak nemlendirir. Cildin rengini açarak doğal cilt yapısına dönüştürür. Nohut unu açılan cilt rengini aydınlatmak için hazırlanılan doğal bir maskedir.

Nohut Unu maskesi kuru ciltler için nemlendirici özelliğine de sahiptir. Birçok alanda da cilt bakımında kullanılmaktadır, sivilcelerde ve cilt rengini açmak içinde kullanılan özel bir maddedir. Hazırlanışı oldukça kolay ve basittir.

Nohut Unu Maskesi                                                                                   Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı süt kreması
  • 1 çorba kaşığı nohut unu
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Limon suyu ( birkaç damla)

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir kabın içine koyarak karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra temizlenmiş yüzünüze iyice sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra maskenin kuruduğunu göreceksiniz. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Ölü hücrelerden arınan cildinize nemlendirici bakımı uygulayabilirsiniz. Nohut Unu maskesi Daha yumuşak ve aydınlık bir cilt görünümü kazandırır.

Hazırlanan karışımı yüzünüze maske yapabilecek ölçüde hazırlamaya dikkat edin. Fazla yaptığınız takdir de kullanmadan atmak zorunda kalırsınız. Haftada bir kez bu karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 3 yada 4 haftada etkili sonuçlar alabilirsiniz. Malzemelerin elde ederken eğer süt kreması bulamazsanız onun yerine zeytinyağını da kullanabilirsiniz. Hazırladığınız karışımın içerisinde limon suyu bulunduğu için gözle temastan kaçınınız.

Bu ve birçok doğal maske tarifini ve bu maskelerin cilde nasıl uygulanacağı hakkında bir çok yazıyı “Maskeler” kategorimizde bulabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir