ORGANİK SABUNUN FAYDALARI

ORGANİK SABUNUN FAYDALARI

ORGANİK SABUNUN FAYDALARI

Bu gün mağazalarda satılan sabunların içerisinde çoğumuzun duymadığı çeşitli kimyasallar barınmaktadır. Eğer devamlı kullandığınız ürün hakkında endişeleriniz varsa organik ve doğal sabunlara geçiş yapabilirsiniz

Organik sabun kullanarak, potansiyeli önlemek ya da en azından, birçok ortak cilt problemlerini azaltmak mümkün olabilir. Organik sabun bitkiseldir, kimyasal gübre ile yetiştirilmiş ürünleri içerisinde barındırmaz.

Eğer hassas bir cildiniz varsa ticari sabunlarıdüzenli  kullanmak cilt üzerinde sert ve kötü bir iz bırakır.Kimyasallar kuru ve hasarlı cildi daha beter duruma getirir.Market sabunlara gliserin yerine kimyasal boyalar sentetik kokular ve koruyucular gibi sert maddeler eklenecektir.Bazı insanlar sırf meraktan bazı insanlarda tıbbi sorunlardan dolayı sabunlara geçiş yapar.Doğal sabunlar bazı kronik cilt hastalıklarını önlemeye yardımcı olabilir.

Organik sabun nasıl hazırlanır? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Örneğin kronik kuru cilt, bir banyodan sonra oluşan alerjik reaksiyonlar veya kaşınmayı rahatlatmak için uygun organik sabunlar kullanılabilir.

  • Organik sabunlar genellikle hayvanlar üzerinde test edilmez. Sabun, tüm doğal organik maddeler sayesinde hassas cilt üzerinde tepkileri yatıştırır.
  • Doğal ve organik sabunlar, ticari, organik olmayan sabunlarla yaşanan kuruluk hissine neden olmaz.
  • Organik sabun ürünleri GDO içermeyen ürünlerden  elde edilir, bu yüzden organik tarımı çiftçiliği desteklemeliyiz.
  • Organik sabun ürünleri, temiz ve nemli bir cilt hissi bırakır ,kendiniz ve aileniz için kullandığınız sabunun içeriğini bilmek sizi rahatlatır
  • Bir alanda toksinleri azaltarak genel yaşam ortamı sağlar.
  • Organik sabun nedir, evde organik sabun yapımı

 

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir