ORYEL SAÇ AÇICI ÜRÜNLER

ORYEL SAÇ AÇICI ÜRÜNLER

 ORYEL SAÇ AÇICI ÜRÜNLER

Kadınlar da saç açma saç rengini değiştirme yüz yıllardır yapılan bir yöntemdir. Günümüz de kullanılan oryel ya da boya gibi yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler bulunmadan önce kadınlar saçlarını papatya suları, limon suyu gibi yöntemlerle saç renlerini açıyorlardı. Saç rengini değiştirmek için se kınayı direk ya da içerisine başka doğal özler katarak kullanılıyordu. Ancak bu yöntemler kalıcı olmamakla beraber saç rengin de büyük değişiklikler meydana getirmiyordu. Zamanla kadınların isteklerine göre boya ve saç açıcılar üretildi.

Çoğu kadın da en önemli bölge saçtır. Saç kişinin yüz ifadesini değiştirir daha alımlı ve hoş gösterir. Günümüz de çoğu kadın saç rengini değiştirmektedir. Kendi yüzüne en yakışacak model ve rengi aramaktadır. Kişiler de saç rengini açmak saç tipine göre değişiklik göstermektedir. Saçlar işlem görmemişse işlem görmüş saça göre daha kolay açılacaktır. Saçlarınız devamlı renk değişikliğine maruz kalmış ve yıpranmışsa saç renginizi açmadan önce tekrardan düşünmelisiniz. Çünkü aşırı işlem görmüş ve yıpranmış saçlar hem zor açılır hem de zaten saçlar yıpranmış olduğu için saçlarınızı çok kısa kestirmek zorun da kalmaya kadar giden yanma durumlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Saçlarınız da çok bir ton değişikliği istemiyor sadece bir ışılı ya da ufak değişiklikler istiyorsanız saçlarınız da ki bu değişikliği boyayla rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak saçlarınız da büyük değişiklikler örneğin siyah saçlara sahip olup saçlarınızı sarı renge çevirmek istiyorsanız saçlarınızı oryel ile açmak zorundasınız. Temiz saçlarınıza oryel uygulandıktan sonra en fazla 30 dakika oryel saçınız da bekletmelisiniz. Aksi taktir de oryel saçınızın yapısını bozabilir saçlarınızı yıpratabilir. Oryel ile saçlarınızı açtıktan sonra istediğiniz saç boyasıyla saçlarınızı açabilirsiniz. Ancak boyama sonrası istediğiniz saç rengini hemen elde edemeyebilirsiniz. Bunun için saçlarınızı boyadıktan sonra 3 haftadan sonra saçlarınızı tekrar boyayabilirsiniz.

Unutmayınız ki saç boyaları ya da oryel gibi saç açıcı maddeler tamamen kimyasal içerikli ürünlerdir. Doğal saç rengini çok kısa süreler de değiştirmektedirler. Bunun için boya ya da saç açıcılar saçlarınızı yıpratır. Eğer saçlarınız yanmış ya da aşırı kuruysa saçlarınıza işlem uygulamaktan kaçınmalısınız. Aksi taktir de saçlarınızı geri dönüşü çok zor olan hasarlara maruz bırakabilirsiniz. Saçlarınızı boyatmaya ya da açmaya karar vermeden önce saçlarınızı düzenli bir bakıma sokmalısınız. Saçlarınız saç açıcıları kaldıracak kadar sağlıklı bir hal aldığın dasaçlarınızı rahatlıkla boyayabilirsiniz.

Saçlarınıza işlem yapmadan önce ve sonraları düzenli olarak bakım yapmalısınız. Bunun en güzel ve kolay yöntemlerinden biri saç bakım yağlarıdır. Eviniz de rahatlıkla hazırlayabileceğiniz badem, Hindistan cevizi, zeytin yağı gibi doğal yağ karışımlarından oluşan yağlarla saçlarınızı kimyasal etkilerden koruyabilirsiniz. Bu yağ karışımlarını tüm saçınıza saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız. Tüm saçınıza uyguladıktan sonra saçlarınıza saç kurutma makinası tutunuz. Yarım saat ile 1 saat arası beklettikten sonra saçlarınızı organik bir şampuanla yıkayınız.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir