Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma İşlemi

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma İşlemi

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma İşlemi

Saçlarını boyamayı seven ancak yıpranmasından korkan kadınlar için papatya suyu ile saç açma yöntemi oldukça etkili bir yöntemdir. Papatya suyu ile saç açma yöntemi çok uzun zamandır kadınların severek yaptığı bir işlemdir. Ancak papatya suyu ile saç açma işlemi yapılırken biraz sabırlı olmak gereklidir. Çünkü saç açıcı kimyasallar gibi çok hızlı sonuç vermeyen bir yöntemdir. Ancak birkaç kez uygulanarak saçlar açılabilir ve bir süre sonra ise kesinlikle kimyasal saç açıcıların açtığı kadar açık renkli saçlara sahip olabilirsiniz. Ancak papatya suyu ile saç açma işlemi için saçlarınızın daha önce çok koyu renkli boylar ile işlem görmemiş olması gerekiyor. Ya da daha önce koyu renge boyattığınız saçlarınızdan boyanın tamamıyla akmış olması gerekiyor. Saçına daha önce boya ile ilgili herhangi bir işlem yaptırmamış olan kadınlar için kolaylıkla sonuç verebilecek bir yöntemdir.

1.Aktarlardan Kuru Papatya Alın

Saçınızı papatya ile açma işlemine başlamadan önce aktarlardan kuru papatya edinmelisiniz. Kuru papatyaların çok fazla ufalanmamış ya da parçalanmamış olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle polen kısmı düşmemiş papatyaları tercih etmenizde fayda var. Sarı polen kısmı düşmemiş papatyaları size daha çok renk oluşumu sağlayacaktır.

2.Papatyaları Sıcak Su İle Kaynatın

Aldığınız kuru papatyaları saçta kullanıma hazır hale getirmeniz için öncelikle kaynatmanız gerekiyor. Kaynatırken saçlarınızın uzunluğuna göre su koymalısınız. Örneğin kısa saçlar için iki su bardağı su iken daha uzun saçlar için ise yaklaşık dört su bardağı su yeterli olacaktır. Kaynayan sıcak suyun içine saç uzunluğunuza göre papatya atmalısınız. Kısa saçlarınız için yaklaşık bir avuç, daha uzun saçlar için ise yaklaşık iki avuç kadar kuru papatya yeterli olacaktır. Suyun iyince papatyaların iyice kaynayıp rengini suya vermesini bekleyin. Bu yaklaşık on beş yirmi dakika içerisinde olacaktır.

Mutlaka Okumalısınız:  MEŞE YOSUNU YAĞI FAYDALARI

3.Papatyaların Suyunu Süzüp Soğumasını Bekleyin

Papatya suyunuzu süzdükten sonra bir kabın içinde soğumasını bekleyin. Papatya suyunuz soğuduktan sonra yeni yıkanmış ve temizlenmiş ıslak saçınıza bir sprey yardımı ile ya da direkt dökerek papatya suyunu yayın. Daha sonra saçlarınızdaki suyu çok fazla olmamak şartı ile bir havlu yardımı ile alın. Kurutma makinesi yardımı ile yüksek ısı ayarında saçlarınızı kurutun. Ya da direkt güneşe çıkarak a saçlarınızı kurutabilirsiniz. Ancak bu yöntem üç veya dört uygulama sonucunda çok açık saç renkleri verir. Bu yüzden daha çok uygulamanız gerekebilir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir