Papatyanın yağının cilde faydaları

Papatyanın yağının cilde faydaları

PAPATYA YAĞI

Papatyanın yağının cilde faydaları

Papatya bitkisi papatya ailesine ait Avrupa ve Batı Asya’ya özgüdür.Papatyanın ilaç olarak kullanılması  Mısırlılar, Romalılar ve Yunanlılar da hastalıkları çeşitli yollarla tedavi etmek için kullanılmıştır.Ot antik çağlara kadar izler taşır.Papatya alerjik reaksiyonları nadirdir; ancak, bu tür kanarya otu ve kasımpatı gibi Asteraceae ailesinin bitkilere alerjiniz varsa, örneğin deri döküntüleri veya solunum problemleri gibi potansiyel reaksiyonlar için doktorunuza başvurmadan kullanmayınız.

Papatya , güneş veya rüzgar yanığı tedavisi için iyi çalışan bir doğal cilt ajanıdır.Bir papatyayıinfüzyon olarak hazırlamak ve kolay kullanımı için bir sprey şişesinin içine dökün. Bir fincan kaynar su ve en az 1 saat boyunca papatyayı ekleyin sonra süzün ve papatya uçucu yağından da birkaç damla ekleyin. Temiz bir sprey şişesinin içine bu sıvıyı dökün. Temiz cilde papatya spreyini sıkın pamuk ped üzerine püskürterek uygulayınız.

Papatya cilt hastalıklarında bir anti-inflamatuar ot ve böylece hemoroid, egzama, sedef, kesikler, çürükler, güneş yanığı ve kabarcık, cilt tahrişleri, çeşitli için iyi çalışır. Banyo suyunu ısıtmak için papatya esansiyel yağını birkaç damla ekleyerek bir papatya banyosu hazırlayın. 20 dakika bekletin ve kokusu ve aktif bileşenleri cilt bozukluklarını gidermeyi sağlar.

Papatya bir ağrı, enflamasyon ve anti-mikrobik tedavi olarak cilde uygulandığında yararlıdır. Badem yağı gibi bir taşıyıcı yağ veya losyonla karıştırarak, bitkinin uçucu yağını katın uygulayın ve çatlak meme, egzama, yara, yanık, pişik, ülser ve hemoroid gibi sorunlar içincildinize uygulayın.

Papatya, Papatya Yağı Ve Saça Faydaları

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir