Patatesin Saça Faydaları ve Patates Maskeleri

Patatesin Saça Faydaları ve Patates Maskeleri

Patatesin Saça Faydası

A,B ve C vitaminlerinin eksikliği saçlarda matlaşma ve yıpranmalara neden olur. Patates ise içerisindeki zengin vitaminler sayesinde saçlardaki bu vitamin eksikliklerini giderebilmektedir.

Birbirinden Farklı 5 Kullanım Alanı, Maskeler, Tarifler

Patates ile saç dökülmesini engelleyin:

  • Patatesi blenderden veya katı meyve sıkacağından geçirip suyunu çıkardıktan sonra iki yemek kaşığı patatesi suyuna internetten temin edebileceğiniz aloevera jelinden iki kaşık ekleyerek bir karışım hazırlanır. Bu karışım daha sonra saç diplerine kadar saçlara yedirilir. Bir bone yardımıyla saçlarınıza uyguladığınız bu karışımı iki saat saçlarınızda beklettikten sonra saçlarınızı yıkayınız. Bu tedavi yöntemini iki hafta kadar saça uygularsanız patatesin saç dökülmelerine karşı faydasını göreceksiniz.

Patatesin saç bakımında uygulanışı:

  • Patatesi saç bakımında da rahatça kullanabilirsiniz. Suyu çıkarılmış patatesin suyuna bir yumurta bir kaşık limon suyu ve dilerseniz yoğurt ekleyip hazırlanan karışımı yirmi veya yirmi beş dakika beklettikten sonra yıkayınız. Bu karışımın yirmi gün de bir uygulamanız saç bakımınıza yardımcı olur.

Patatesin kepeği önleyici karışımı:

  • Patates suyunun bir kaşık limon ile karışımının iki hafta bir saçlara uygulanması kepeği önler.

Patatesin saç yıpranmalarını giderici karışımı:

  • Patates suyuna internetten elde edeceğiniz hindistan cevizi sütünü karıştırıp isteğe göre yoğurt ile karıştırılıp saça uygulamanız saç kırıklarınızı onarır saçların erken yıpranmasını ve kırılmasını önler.

Patatesin saç beyazlamasına karşı kullanımı:

  • Patates kabuklarının soyulup üstünü biraz geçecek su ile kaynatıldığında ve bu karışımın banyodan sonra saçlara uygulanması ile saçlarınız daha koyu bir renge kavuşur ve saç beyazlamalarına karşı da etkili bir yöntem olarak kullanabilirsiniz. Patatesin zengin vitamin yapısı saç bakımında önemli bir rol oynamaktadır.

Saç bakımında Doğal yöntem olarak patatesi gönül rahatlığıyla kullanabilir saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Patatesin kullanım alanlarını anlatan videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz:

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir