PRATİK GÜZELLİK ÖNERİLERİ

PRATİK GÜZELLİK ÖNERİLERİ

PRATİK GÜZELLİK ÖNERİLERİ

Özellikle çalışan kadınların kendilerine bakım yapmaları vakit olarak kısa olmaktadır. Ancak güzellik için pek çok yöntem ve öneriler bulunmaktadır. Kişiler kendilerine baktıklarında ve bakım gösterdiklerinde kendilerini daha iyi hissetmektedirler. Ancak vakit bulamayan kişiler için pratik güzellik önerileri bulunmaktadır. Güzellik için saatlerce hazırlanmak yerine daha kısa sürede hazırlanmak ve bakım sağlayabilmek için yapılması gerekenler belirli pratik pratik-yuz-maskelerigüzellik önerileri olmaktadır.

Güzellik Önerileri

 • Cildin daha pürüzsüz olabilmesi için yaz meyvelerinden olan kayısı ve şeftali kullanılmaktadır. İçerisinde yer alan etli kısımlar çıkarıldıktan sonra içerisine bir miktar yulaf unu konularak karıştırılmaktadır. Karışımın içerisine birkaç damla zeytinyağı konulmalı ve karıştırılmaya devam edilmektedir. Elde edilen karışım cildin tamamına sürülmeli ve 20 dakika bekletilmektedir. Daha sonrasında su yardımı ile ciltten arındırılmaktadır.
 • Cildin daha parlak ve canlı gözükmesine yardımcı olan bir diğer yaz meyveleri de karpuz ve kavun olmaktadır. İki meyvenin suyu karıştırılarak, cilde sürülmeli ve 20 dakika bekletildikten sonra soğuk bir su ile temizlenmesi yeterli olmaktadır.
 • Cilt bakımında çok fazla bilinmese de, etkileri oldukça fazla olan bir diğer madde ise Türk kahvesi telvesi olmaktadır. Telve ile havuç suyunun karıştırılması ile elde edilen karışımı masaj yaparak cildinize uygulayın, 3 dakika bekletin ve sonrasında cildinizi temizleyin.
 • Kadınların önem verdikleri ve sürekli bakım yaptırdıkları noktalardan biri de elleri olmaktadır. Ellerin yapılı sac-bakimi-ile-guzellik-onerilerive bakımlı gözükmesi fiziksel anlamda hoş görüntülere sahip olmaktadır. Ancak tırnak kırılması gibi durumlarda kadınlar büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sorunu düzeltmek için verilen güzellik önerisi ise; bir tarafı kalkan tırnağı koparmak ya da kesmek yer, ne bir Japon yapıştırıcısı ile yapıştırmak yeterli olmaktadır. Japon yapıştırıcısı kuruduktan sonra üzerine sürülen oje ile tırnak daha güçlü olmaktadır.
 • Kadınların işlem uygularken en çok sıkıntı ve tereddüt yaşadığı noktalardan olan kaşlar çok hassas bir nokta olmaktadır. Dikkat edilmez ya da yanlış bir işlem uygulandığı takdir de kaşlar küsmekte ve çıkmamaktadır. Bu yüzden eğer kişilerin kaşları sürekli dağılıyor ya da şekilsiz duruyor ise bir kaş fırçası ve saç spreyi yardımı ile bu soruna çözüm bulunmaktadır. Kaş fırçasına sıkılan sprey ile kaşlar tarandığında, kaşlar şekle girmekte ve daha güzel bir görünüm sağlanmaktadır.
 • Özellikle mevsim değişikliklerinde kişilerin ciltleri oldukça kurumaktadır. Giyilen kıyafetlerden dolayı dirseklerin de aşınmasına yol açmaktadır. Bu yüzden cildi nemlendirmek ve canlandırmak için kullanılan nemlendiricilerin içerisine konulan bebe yağları sayesinde cilt daha da yumuşamaktadır.
 • Pratik güzellik önerilerinden biri de özellikle ergenlik dönemlerinde yaşanan sivilcelerin çözümünde kullanılmaktadır. Sivilcelerin üzerine sürülen diş macunu ile sivilceler daha çabuk kurumakta ve daha kısa sürede ciltten dökülmektedir.tonik-uygulanmasi
 • Bayanların özel günlerde kullandıkları ince çoraplar ne kadar sağlam yapılırsa yapılsın bir noktada mutlaka kaçmakta ve kişileri zor durumda bırakmaktadır. Bu sorunu önlemek için kullanmadan önce çoraplara saç spreyi sıkmak, daha sağlıklı ve çorapların daha uzun süre dayanmalarına yardımcı olmaktadır.
 • Saç derisinde yağlanma sorunu yaşayan kişilerin neredeyse her gün saçlarını yıkamaları gerekmektedir. Ancak
  vakit bulamayanlar ve saçları yağlı olanlar için pratik bir güzellik önerisi olmaktadır. Ya kuru şampuan kullanarak saçların dipleri canlandırılmakta ya da bebek pudrası ile saç derisinde ki yağ emilmektedir. Böylelikle kişiler vakit bulamadıklarında bu küçük dokunuşlar ile saçlarını canlandırmaktadır.
 • Saçları çok fazla ısıya maruz bırakmak saç derisinde ve saç uçlarında sorun yaşanılmasına neden olmaktadır. Koparak dökülmeler, deride oluşan kuruluk, saç uçlarının kırılması gibi sorunlar başlıcalar olmaktadır. Eğer guzellik-maskelerikişiler saçları dalgalı olsun isterler ise saç şekillendirici yerine ıslak saçları geceden örerek bekletmeli ve sabah açması yeterli olacaktır. Böylelikle saçlar daha doğal olmaktadır.
 • Küçük göze sahip kişiler pek çok noktada zorlanmaktadır. Bunlardan biri de makyaj yaparken olmaktadır. Gözlerin daha küçük gözükmesini önlemek amacı ile gözaltına sürülen beyaz kalem sayesinde hem gözler daha büyük hem de yapılan makyaj daha düzgün gözükmektedir.
 • Kişilerin topukları çatlak ve ertesi gün bütün gün ayakta duracaklar için topukların rahat ve yumuşak olması gerekmektedir. Bu yüzden gece yatmadan önce topuklara sürülen vazelin ile ayaklar ertesi gün daha yumuşak olmaktadır. Vazelin sürüldükten sonra gece pamuklu bir çorap ile uyunması gerekmektedir.
 • Hayatın günlük rutininden, sigara ve hava kirliliğinden dolayı saçlarınızı yeni yıkasanız da belirli bir süre sonra saçlarınız bu kokulara maruz kalmaktadır. Saçların daha uzun süre güzel kokmasını sağlamak için guzellik-onerileriparfümü direk saçlara sıkmak yerine, kullanılan saç fırçasına sıkmak ve saçların öyle taranması daha etkili bir yöntem olmaktadır. Böylelikle saçlar daha uzun süre daha güzel kokacaktır.
 • Cilt yapısı olarak yağlı bir cilde sahip kişiler için pratik önerilerden biri de siyah çayı demleyerek, demlenmiş çay ile cildin yıkanması gerekmektedir. Tekrardan su ile yıkamamak gerekmektedir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir