PROPOLİS FAYDALARI PROPOLİSİN SAÇA FAYDASI

PROPOLİS FAYDALARI PROPOLİSİN SAÇA FAYDASI

PROPOLİS FAYDALARI PROPOLİSİN SAÇA FAYDASI

propolisin-saca-faydalari PROPOLİS
Propolis kavak ve koni taşıyan ağaçların tomurcuklarından alınan, reçine benzeri bir malzemedir.Propolis saf haliyle nadiren kullanılabilir. Genellikle arı kovanından elde edilen arı ürünleri içerir.

Propolis, tıbbi kullanımı uzun bir geçmişe sahiptir. 350 M.Ö, Aristo’nun zamanına kadar tarihi dayanmaktadır. Yunanlılar apseler için propolis kullanmış; Asurlular yara ve tümör şifa için kullanmıştır; ve Mısırlılar mumyalama için kullanmıştır. Hala, etkin biçimde kullanılmaktadır. Faydalarından sadece bir çifti gösterilmiş olmasına rağmen, bugün birçok tıbbi faydası vardır.

Eğir için kullanılır aft ve (dahil bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlar tüberküloz dahil virüsler (tarafından) grip , H1N1 “domuz” gribi ve soğuk algınlığı ), mantar ve tek hücreli organizmalara karşı kullanılır. Propolis , ayrıca kanser, burun ve boğaz sağlığı; bağışıklık sistemini artırma için; ve gastrointestinal (Gİ) tedavisi için de dahil olmak üzere sorunların Helicobacterpylori bağlı enfeksiyon peptik ülser hastalığına da iyi gelir.

Propolis ayrıca, antioksidan ve anti-inflamatuar ajandır. İnsanlar bazen doğrudan propolis uygulayabilir deri yara temizliği için, genitalherpes ve soğuk yaralar ; ağız cerrahisi sonrası iyileşmeyi hızlandırmak için bir ağız çalkalama suyu olarak; ve minör yanık tedavisi için. Propolis aynı zamanda kozmetikte bir sık ve etkin olarak kullanılır.

Propolisin saça faydaları, cilde faydası

Propolis çok yararlı bir maddedir, yediden yetmişe kullanılabilir.Son yıllarda yapılan çalışmalar sadece vücut sağlığı için değil saç ve cilt sağlığı içinde etkisini gösterir. Şampuanlarda saç kremlerinde bal , polen özlü maddeler kullanılarak içerilerindeki vitaminler,amino asitler sayesinde saçı besler ve yumuşatır.

propolis-sac-cilt

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir