SAÇ AÇICI SPREY NEDİR? NASIL KULLANILIR?

SAÇ AÇICI SPREY NEDİR? NASIL KULLANILIR?

SAÇ AÇICI SPREY NEDİR NASIL KULLANILIR

Saç açıcı spreyler hidrojen peroksit bazlı saç rengini çoklu uygulama da açan sprey ürünlerdir. Saç açıcı spreyler saça oryel gibi yıpratmazlar. Saçlarınıza daha çok güneşten açılmış görünümü verirler. Saçlarınızı yıpratma ölçüsü kullandığınız markaya göre değişiklik gösterir.

Öncelikle saç açıcı spreyleri kullanmadan önce saçlarınızın sağlığından emin olmalısınız. Saçlarınız çok kez işlem görmüş ve yıpranmışsa saç açıcı sprey kullanmaktan kaçınmalısınız. Saç açıcı sprey boyadan daha pratik ve doğal görünüm vermesinden dolayı bu ürünü kullanmakta kararlıysanız öncelikle saçlarınız da ki yıpranmaları azaltarak saçlarınızı açıcıya hazır hale getirmelisiniz.

Örneğin ev de hazırlayabileceğiniz 5 tatlı kaşığı zeytin yağı, 10 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, 3 tatlı kaşığı hint yağı, 4 tatlı kaşığı ceviz yağı, 3 tatlı kaşığı jojoba yağı, 2 tatlı kaşığı argan yağı, 1 tatlı kaşığı ısırgan otu yağını karıştırın. Bu karışımı benmari usulü ılık olacak şekil de ısıtın. Tüm saçınıza özellikle diplere masaj yaparak uygulayın. Masaj kan dolaşımınızı hızlandırarak saç köklerinizi uyaracak yağın daha iyi sonuç vermesine sebep olacaktır. Yağları benmari usulü ısıtamıyorsanız.  Oda sıcaklığında saçınıza sürdüğünüz yağı saç kurutma makinasıyla da ısıtabilirsiniz.  1 ile 2 saat arası saçınız da beklettikten sonra kendi saç tipinize en uygun organik yapılı bir şampuanla saçınızı yıkayın. Yukarıda ki oranlar saç uzunluğunuza göre değişiklik gösterebilir.

Yukarı da bahsettiğimiz yağ kürünü düzenli bir şekilde yaparsanız saçlarınızın kısa sürede toparlandığını göreceksiniz. Saçlarınıza yeterli bakımı yaptığınız da saçlarınıza rahatlıkla saç açıcı spreyleri kullanabilirsiniz.

Başlangıç olarak sağlıklı ve temiz saçlarınızı hafif bir şekil de bir sprey şişeyle ıslatın. Ya da bu işlemi duştan çıktıktan sonra da saçlarınız da ki fazla suyu alıp bir süre bekledikten sonra da gerçekleştirebilirsiniz. Nemli olan saçlarınızın istediğiniz kısmına saç açıcı spreyi sıkın. Sıkma işleminiz tamamlandıktan sonra saçınızı tarayarak spreyin saça homojen bir şekil de gelmesini sağlayın. Daha sonra saçlarınızı saç kurutma makinasıyla kurutun. Bu işlemi daha sonra tekrarlamak istiyorsanız saçınızın sağlığı için 2 gün bekleyin ve aynı işlemi tekrar uygulayın. Bu yöntem genel bir yöntemdir kullanılan ürünün markasına ve içeriğine göre değişiklik gösterebilir.

Saç açıcı spreyler boyanın aksine koyu saçlar da uygulandığın da turunculuk yaratmaz ve kullanımı daha kolaydır. Saç açıcı sprey kullanımından sonra saçlarınız kuruyabilir. Bu kuruluğu almak ve saça eski nemini vermek için saçlarınıza ev de rahatlıkla hazırlayabileceğiniz nem verici mayonez maskesin yapabilirsiniz.

5 çorba kaşığı mayonezin için 3 tatlı kaşığı zeytin yağı ilave edin. Karışım homojen olana kadar karıştırın. Tüm saçınıza sürün 10 dakika bekleyin. Organik yapılı bir şampuanla saçlarınızı yıkayın. Zorunlu kalmadıkça ısıl işlem uygulamayın. Mayonez protein yapısı sayesin de saçlarınızı hem beleyecek hem de yumuşacık yapac

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir