SAÇ AÇICI SPREYLERLE BOYANIN FARKI

SAÇ AÇICI SPREYLERLE BOYANIN FARKI

SAÇ AÇICI SPREYLERLE BOYANIN FARKI

Kalıcı boyalar olarak bilinen oksidasyonbazlı boyalar saç teline nüfus eder saça renk veren melaninin yapısını değiştirir. Bu boyaların için de amonyak ve oksijenli su vardır. Amonyak saça kimyasal boyanın girmesine izin verir. Oksijenli su ise saç telinde ki doğal renk hücrelerini değiştirerek boyanın görülebilir olmasına neden olur. Bu tarz boyalar saçlara yoğun bir biçim de renk verir. Beyaz kapama da bire birdir.  Saç açıcılar ise hidrojen peroksit yapılı ürünlerdir. Bu tarz ürünler de boyar madde yoktur sadece saç acıcı maddeler vardır.

Saçlarınız da güneşten açılmış doğal bir görünüm vermek istiyorsanız saç açıcı spreyleri kullanabilirsiniz. Saç açıcı spreyler hem kullanım kolaylığı bakımından hem de yapısı bakımından boyaya göre daha doğal ürünlerdir. Saç açıcı spreyleri ıslak saçınıza sıkarak kullanılır. Sıkılan saç kuruyana kadar saç kurutma makinasına tutulur. Bu uygulama 2 gün de bir yapılmalıdır.

Saçlarını boyamaktan korkan ve daha doğal görünüm isteyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir saç açıcı spreyler. Boya kadar saçlara zarar vermez. Özellikle saç açıcı spreyi kullandığınız zamanlar da özellikle saç bakımınıza dikkat ederseniz saçlarınız yıpranmadan doğal açılmış bir renge kavuşacaktır. Ancak saç açıcı spreylerin saçı yıpratma özelliği saç açıcı spreyin markasına göre değişiklik gösterir. Eğer zorunlu değilseniz saç renginizi doğal yöntemlerle küçük değişikler yapmaya çalışın.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir