Saç Bakımında Soğan Ve Sarımsağın Faydaları

Bitkilerle Saç Bakımı

Saç Bakımında Soğan Ve Sarımsağın Faydaları

Saç Bakımında Soğansac-bakiminda-sogan-ve-sarimsagin-faydalari 

Saç bakımı günümüz de hem erkek hem de kadınlar için önemlidir. Yüksek ısılı saç şekillendiricilerin kullanımı, boya, sağlıksız beslenme, alkol, sigara gibi etkenler nedeniyle saçlar zamanla yıpranır. Dolayısıyla saçlar zarar görür saçlar dökülür , kurur , matlaşır cansızlaşır ve benzeri saç sorunları oluşabilir. Saç sorunlarını tedavi eden doğal veya sentetik ilaçlar bulmak mümkündür.

Ev de bulabileceğiniz malzemelerle yapabileceğiniz onlarca saç bakım maskesi mevcuttur. Günümüzde çok konuşulan bir saç maskesi olan yeniden büyümeyi ve saç onarımını sağlayan soğan ve sarımsak maskesidir. Soğan ve sarımsak ile yapılabilecek saç bakım maskeleri çoğu kişi için biraz garip gelebilir. Ama bu iki malzeme saç hasarlarında harikalar yaratacak düzeyde içeriğe sahipler.

Saç Bakımı Sarımsak

Soğan ve sarımsak ile saç bakımının birkaç istisnai faydası vardır. Düzenli olarak saç büyümesi ve onarımı için bu soğan ve sarımsak maskelerini kullanmanız gerekir.

Saç dökülmesi, sert su, yanlış şampuan sebebiyle birçok kadınının karşılaştığı önemli bir sorundur. Soğan suyu kafa derisini güçlendirir ve soğan daha güçlü ve kalın saçı oluşturarak saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olur. İçindeki bazı kimyasallar saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Bu nedenle, soğan ve sarımsak saç maskesi ile saç bakımı denemek gerekir. Hem bazı anti-mantar özelliklere ,hem yavaş saç büyümesine ve herhangi bir kepek ya da kafa derisi sorununu önlemeye için yardımcı olur. Büyüme ve onarım için soğan ve sarımsak saç maskesi kafa derisi etlerini uyarır ve saç büyümesine yardımcı olur.

En azından bu maske ayda bir defa yapılmalıdır. Ayrıca düzenli kullanımda saç kayıplarının azalmasına yardımcı oluğu tespit edilmiştir. Soğan ve sarımsak kullanarak saç bakımı kesinlikle saç uzama sorunu olan insanlar tarafından denenmelidir. Soğan ve sarımsak maskesi saça parlaklık sağlar , büyüme ve onarım için soğan ve sarımsak saç maskesi yanında yenildiğinde de saça belirli bir parlaklık sağlar. Doğal parlak saç görünümünü artırır ve salonda yapılmış gibi muhteşem saçlara kavuşursunuz. Bu da soğan ve sarımsak ile saç bakımı yapmak için bir nedendir.

sac-bakimi-sogan-ve-sarimsak

Saçlarınız için kaliteli bakım amaçlı soğan sarımsak tüketin

Yarım orta boy soğan ve 4 diş sarımsak ezilir macun kıvamına getirilir. Macun eşit şekilde saça uygulanır ve yarım saat saçta tutulmalıdır. Saçlarınızı kendi saç tipinize en uygun organik bir şampuanla yıkayın bol su ile durulayın. Her hafta bu kürü uygulayın. Zorunluluğunuz yoksa saç kurutma makinası kullanmayın. Ev yapımı Soğan ve sarımsak maskesi satılan saç bakım ürünlerine göre oldukça ucuzdur hem de içerisinde kimyasal madde bulunmadığı için saçı tahrip etmez. sarımsak ile saç bakımı, tüm oldukça ekonomiktir. Eğer bünyeniz soğan ve sarımsağa karşı alerjik değilse güvenle istediğiniz sonucu elde edene kadar kullanabilirsiniz. Bu maske ilk başta cansız birkaç saçı döker daha sonra yerine fazlasıyla canlı kalın güçlü saçlar çıkarır.