SAÇ BAKIMLARI BİTKİSEL YÖNTEM VE ÖNERiLER

SAÇ BAKIMLARI BİTKİSEL YÖNTEM VE ÖNERiLER

SAÇ BAKIMLARI BİTKİSEL YÖNTEM VE ÖNERiLER

Saç bakımı yaparken en iyi formüllerden faydalanmak isteriz. Bunun için genelde adı duyulmuş markaların bakım ürünleri tercih edilir. Fakat bu ürünlerin içeriğini araştırmak aklımıza gelmez. Ufak bir araştırmayla bu ürünlerin içeriğinde bol miktarda kimyasal ürün olduğunu görebiliriz. Doğal bakımlarla, doğal saçlara ulaşmak daha kolaydır. Buda doğadan gelen bitkisel ürünlerle sağlanır.

Saç bakımları bitkisel olarak uygulandığında etkileri kısa sürede görülür. Topraktan yetişen her şey saçımıza, cildimize kısacası vücudumuza çok iyi gelir. Günümüzde saç bakımında bitkisel kürler sıklıkla tercih edilir. Bu kürlerden sarımsak kürü saçlar için çok etkilidir.

Sarımsak kürü saçlara ahenk kazandırır. Daha kolay şekil alabilen saçlar, zamanla saç çıkmayan yerlerde bile ufak saçların çıkmasına neden olur. Sarımsak; gene çok bilinen bir bitkisel bir yağ olan zeytinyağı ile karıştırılarak kullanıldığında saçlara dolgunluk ve hacim kazandırır.

Havuç, limon ve zeytinyağı ile oluşturulan karışım saçlara çok güzel bir bakım sağlar. Aynı zamanda ısırgan otu ile yapılan bakımlar saçlara parlaklık ve dolgunluk kazandırır.

Papatya ile yapılan bakımlarda hem doğal bir şekilde saç rengi açmaya hem de saçlara canlılık kazandırmaya neden olur. Yumurta sarısı, elma sirkesi ve tuz karışımı saçlardaki kepek oluşumunu durdurur. Daha güçlü bir şekilde saç uzamasına yardım eder.

Saç bakımları bitkisel tedavisinde kuru mayanın da önemi büyüktür. Kuru maya zeytinyağı ile karıştırılarak uygulandığında kuru saçlar için iyi bir bakım sağlar.

Fındık, ceviz, ve kayısı bol miktarda alınarak içten tedavi olarak da desteklenmelidir. Saçları güçlendirmek için kuru soğan rendelenir. Saça maske olarak sürülüp 10 dakika bekletilir. Bu bitkisel kür saçların daha güçlü uzamasını sağlar.

Menekşe ile yapılan saç bakımları bitkisel tedavisi saçların bakımı açısından oldukça faydalıdır. Bir çay bardağı zeytinyağına menekşe ilave edilerek yapılan karışım bir hafta bekletilir. Daha sonra kullanıma hazır hale gelir. Haftada bir kere uygulanabilen bu karışım saç köklerini kuvvetlendirici özelliğe sahiptir.

Bitkisel bakım kürleri uygulanırken saçlar bir boneye veya ılık bir havluya sarılmalıdır. Böylece etkisi daha hızlı bir şekilde ortaya çıkar.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir