Saç Botoksu Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Saç Botoksu Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Saç Botoksu Nedir?

Saç botoksu; saç içinde gerekli olan aminoasit ve proteinlerin nanoteknoloji yöntemi kullanılarak saçların içine uygulanmasıdır. Böylelikle saçlarınız gençleştirip daha diri saçlar elde edilebilir. Fakat unutulmamalıdır ki saç botoksunun saçları düzleştirmek gibi bir etkisi yoktur. Saçlarını düzenli olarak boyayan kişiler için kimyasal maddelerden koruma amaçlı saç botoksu kullanılmalıdır.

Saç Botoksu Neden Yapılır?

Fön, saç düzleştirici veya maşa gibi saç şekillendiriciler saçları kurutup doğal nem dengesi ile oynadıklarından dolayı saçları yıpratıp yaşlandırırlar. Saçların daha genç dolgun ve diri görüne bilmesi için ise saç botoksu yapılabilir.

Saç botoxu saçları güçlendirip yeniden yapılanmasını sağlar. Saçlara derinlemesine dolgunluk kazandırmada önemli bir tedavidir. Yıpranan saçların bakını yapmakta ve saçların dayanıklılığını da önemli derecede arttırır. Ayrıca saçtaki dökülme ve kopmaları önlemede yardımcı olur.

Saç Botoksunun Uygulanışı:

Aldığınız küçük bir şişedeki botoksu ürününü bir buçuk çay bardağı su (15 ml) ile karıştırıp saç boyaması ile aynı yöntem kullanılarak bir tutam saça fırça ile sürülür. Saçlara iyice yedirilen botoksa bir bone yardımı ile üstü kapatılıp fön makinesi ile 20 dk ısı uygulanır. Daha sonra yıkanan saça ürünün daha iyi etki etmesi için saçlar fön makinesi ile kurutulup veya maşa ile düzleştirilmelidir.

Saç botoksu uygulanması kolay bir yöntemdir. İnternet sitelerinden veya güzellik merkezlerinde kolayca temin edebilirsiniz. Uygun fiyata bulanabilmesi ve basit uygulamasıyla tercih edilebilecek bir üründür.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir