SAÇ ÇIKARAN MUCİZEVİ BİTKİLER

SAÇ ÇIKARAN MUCİZEVİ BİTKİLER


Her türlü problemde bize elini uzatan doğa saçlar konusunda da bu işlevini yerine getirmektedir. Saç çıkaran mucizevi bitkiler ile istediğiniz saçlara kavuşma sırası sizde. Saç azlığı veya kellik genetik faktörlere, koparak dökülmelere, çevresel etkenlere bağlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkeklerde bayanlara oranla daha çok görülen durumlardır.  Saç çıkaran mucizevi bitkiler ile saç kökleri uyarılarak yeni saçların çıkması ve mevcut saçların güçlenmesi sağlanır.

Soğan

Bilinen en eski saç çıkarma yöntemlerinden birisi soğan kürleridir. Saç dökülmelerini durdurucu etkisi vardır. Saç uzamasını da hızlandıran soğan kürleri içerisinde bulunan kükürt ile birlikte kan dolaşımını hızlandırır ve kollajen üretimini arttırır. Yapılan bir araştırmaya göre düzenli olarak uygulanan soğan suyu kürü saç kıran hastalarında bile saç çıkmasını sağladığı görülmüştür. Soğan suyunu elde etmek için katı meyve sıkacağı veya rondodan yardım alabilirsiniz. Elde edeceğiniz suyun içerisine tercihinize göre kokusunu sevdiğiniz herhangi bir uçucu yağ damlatarak başlayın. Ardından karışımın içerisine bir tatlı kaşığı bal ilave ederek maskenizi hazırlayın. Ellerinizin kokmaması adına bir eldiven kullanarak maskeyi saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Ardından bir havluya veya streç filme sararak en az bir saat süreyle bekleyin. Ardından saçınızı her zamanki gibi yıkayarak maskeyi saçınızdan arındırın. İhtiyacınıza göre maskeyi uygulama sıklığınızı belirleyebilirsiniz.

Isırgan otu

Isırgan otunu toplarken veya yanından geçerken temas ettiğinizde teniniz yakan enzimler bu kez saçlarınızı güçlendirmek için karşınızda. Isırgan otu muzicesi hem yağ olarak hem de çay olarak kullanılmaktadır. Aktarlarda satılan %100 doğal ısırgan otu yağını saç diplerinize direk olarak uygulayabilirsiniz. Masaj yaparak yedirdiğiniz yağı saç boylarınıza uygulayarak beslenmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca elinizde bulunan ısırgan otunu bir cezvede demleyerek suyunu elde edin. Elde ettiğiniz su akışkan kıvamından dolayı uygulaması zor bir maddedir. Başınızı öne eğerek uygulamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Oldukça etkili olan bu kürler ile kısa sürede daha gür saçlara kavuşabilirsiniz.

Sarımsak

Pek çok saç bakım ürününde de bulunan sarımsak saç çıkaran mucizevi bitkilerin arasındadır. Sabunlar, şampuanlar, kremler  gibi pek çok ürünün sarımsaklı olanını bulmak mümkündür. Antibiyotik özelliği ile saç derisinde bulunan zararlı organizmaları temizler ve saç dökülmesini durdurur. Birkaç diş sarımsağı ezerek posa haline getirin. İçerisine zeytinyağı ve E vitamini ampulü ilave ederek karışımı hazırlayın. Bu güçlü maskeyi saç diplerinize uygulayıp yarım saat bekledikten sonra durulayın. Haftada iki kez uygulayarak kısa sürede istediğiniz saçlara ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir