SAÇ ÇIKARMA YÖNTEMLERİ

Saç Çıkaran

SAÇ ÇIKARMA YÖNTEMLERİ

Saç Çıkarma Yöntemleri

En etkili saç çıkarma yöntemleri neler? Hangi bitkiler saç çıkarma için kullanılır, evde uygulanabilecek saç çıkarma yöntemleri püf noktalar nelerdir? Günümüzde her geçen gün gelişen bilim ve teknolojinin etkisiyle saç çıkarma yöntemleri daha da fazla üzerinde durulan bir konu olmaktadır. Çünkü saç dökülmesi problemi ve bu problemin devamında gerçekleşen yoğun saç kaybı sonucu yaşanan kellik sorunu geçmişte olduğu gibi bugün de pek çok kişinin şikâyetçi olduğu ortak bir sorun olmaya devam etmektedir.
Saç dökülmesi problemi, pek çok farklı biçimde ve farklı nedenlerden dolayı, değişik oranlarda görülebilmektedir. Bunlardan en sık karşılaşılanı, mevsim geçişlerinde ve soğuk hava şartlarının hâkim olduğu kış mevsiminde görülen saç dökülmeleridir. Saç teli, saçın kökünden beslenmektedir. Saç kökü ise, baş derisi altında bulunan kılcal damarlar aracılığıyla kendisine gereken besinleri almaktadır. Havalar soğuk olduğunda bu damarlar da daralarak saç kökü için gerektiği kadar besini ona ulaştıramamakta, bu da saçın zayıflamasına ve sonuç olarak da dökülmesine yol açmaktadır. Ayrıca yine mevsim geçişlerinde aniden değişen hava koşullarına ayak uyduramayan saç teli yine güçsüzleşmekte ve dökülmektedir. Saç çıkarma yöntemleri bu tür saç dökülmelerinde çok daha etkili ve hızlı çözümler getirebilmektedir.
Saç dökülmesi problemine neden olan pek çok etken bulunmaktadır. Bunlar pek çok kişinin de bildiği ve uzmanların da üzerinde durduğu; stres, dengesiz ve yetersiz beslenme, saçın iyi temizlenmemesi, elektrikli saç şekillendiricilerin çok sık kullanılması, jöle, saç spreyi gibi kozmetiklerin saçta uzun süre bırakılması ve genetik faktörler saçın dökülmesine en çok neden olan durumların başlıcalarıdır. Günümüzde mevcut olan saç çıkarma yöntemleri bu etkenlerden hemen hemen hepsine bağlı olarak yaşanan saç dökülmeleri karşısında etkili olabilmekte iken, genetik özelliklerden ve kalıtımdan kaynaklanarak gerçekleşen kellik sorunu karşısında pek çok saç çıkarma yöntemi etkisiz kalmaktadır.
Uzun yıllar boyunca genetik miras olarak görülen, kalıtımsal özelliklere bağlı olarak gerçekleşen ve özellikle belli yaşlardan sonra meydana gelen kellik durumlarının asla engellenemeyeceği veya kaybedilen saçların tekrar kazanılamayacağı düşünülmüştür. Ancak yapılan araştırmalar göstermektedir ki eğer saç kökleri tamamen kaybedilmemişse ve özellikle çok kısa veya zayıf da olsa eğer baş bölgesinde saç oluşumları veya hala yaşamını sürdüren kökler mevcutsa bu kişiler için durum çok da umutsuz değildir. Yapılan araştırma ve deneyler sonucu, bu tür durumlarda yeniden saç çıkabilmesi ihtimalinin çok da düşük olmadığını ortaya çıkarmış saç çıkarma yöntemi olarak çeşitli ürünler çıkmıştır.
Saç, kendi içinde bir sistemi olan, beslenmesi, temiz tutulması gereken bir organımızdır ve o da vücudun önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Çünkü saçlar, kişinin dış görünüşünde en önemli etkiye sahip bulunan bölümdür. Şüphesiz herkes, sağlıklı, gür ve canlı saçlara sahip olmak ve onları kaybetmemek ister. Ancak ne yazık ki çoğu zaman çok özen gösterilse de iç veya dış etkenlere bağlı olarak saç kayıpları meydana gelebilmektedir.
Saç sağlığı herkes için önem taşımakta olduğundan, bu alanda yapılan çalışmalar da pek çok araştırmacı tarafından sürdürülmekte ve yine pek çok kişi bu araştırmaları takip etmektedir. Saç sağlığına verilen öneme bağlı olarak her geçen gün biraz daha gelişme ve ilerleme gösteren saç çıkarma yöntemleri başta bitkisel ve doğal yöntemler olmak üzere pek çok farklı yöntemde önemli ilerlemelerle gelişmeye ve yaygınlaşmaya devam etmektedir. Ancak saç teli ve saç derisi oldukça hassastır ve bu yüzden uygulanılacak yöntemler konusunda son derece titiz ve dikkatli olunmalıdır.
Saç derisinin hassas yapısı düşünülerek çoğu zaman saç çıkarma yöntemleri konusunda seçim yapılırken doğal ve bitkisel içerik ağırlıklı çözümler tercih edilmektedir. Saçın sağlığının korunmasının ilk ve en önemli kuralı, saçın doğru ve yeterli beslenmesi ve gerektiği gibi temiz tutulmasıdır. Çünkü saç diplerinin hava alması, yağlanmaması ve kepek oluşumunun görülmemesi saç derisinin hava almasını sağlayan temel şartlardır.

En Etkili Saç Çıkarma Yöntemleri Neler?

En etkili saç çıkarma yöntemleri neler? Saçlar, gün içinde beslenme süreçlerinde doğru besinlerin gerektiği kadar alınması halinde de yeterli olarak beslenebilirken kimi zaman bu şartlar yeterli olamamakta ve saç için takviye besinler sağlanması gerekebilmektedir. Saç için uygulanabilecek destekleyici ve onarıcı olan aynı zamanda kaybedilmiş olan saçların geri kazanılmasını amaçlayan saç çıkarma yöntemleri de saç için uygulanan takviyelerdendir. Bu noktada birtakım saç bakım ürünlerine yönelim görülmektedir. Ancak bu ürünlerin seçimi konusunda oldukça dikkatli ve özenli olunması gerekmektedir.
Garlex saç ve cilt bakım ürünleri , yapılan bilimsel araştırmaların ortaya çıkardığı sonuçlardan referans alarak saç sağlığının korunması ve mevcut saç problemlerinin çözümü için birtakım saç bakım ürünleri geliştirmiştir.Kaybedilen saçlar için uygulanan saç çıkarma yöntemleri arasında onaylanmış ve güvenilir olduğu pek çok kişi tarafından deneyimlenmiş olan Garlex Şampuan , saç bakım losyonu ; saç dökülmesi , saç kepeklenmesi , saçların kırılması gibi pek çok sorun için etkili ve hızlı çözümler sunarken güvenilir ve doğal bir biçimde saçların hacim ve parlaklık kazanmasını , kırılmadan daha hızlı uzamasını , gerekli besinleri alarak güçlenmesini ve olumsuz dır etkenlere karşı direnç kazanmasını sağlamaktadır.