SAÇ DERİSİ KAN DOLAŞIMINI ARTTIRAN MASKELER

SAÇ DERİSİ KAN DOLAŞIMINI ARTTIRAN MASKELER

Malzemeler

1 , 2 – çorba kaşığı zeytin yağı veya Hindistan cevizi yağı

5 – 10 – damla nane yağı

Saç derisi kan akışı hızlandıran maske tarifi

Bir kaşık Hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı kullanarak, 5 ya da fazladamla nane yağı karıştırın. ellerinizle karışımı kafa derinizden başlayarak diğer bölgelere kadar, masajla yedirin. Nane yağı ferahlatarak kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olacak, hindistan cevizi ya da zeytin yağı derin bir nemlendirme sağlayarak saça bakım yapacaktır. Kan dolaşımını hızlandırıp saçın hızlı büyümesine yardımcı olacaktır.

Klinik çalışmalarıyla elde edilmiş ürünlerde bile önceden kullanmanıza rağmen zaman zaman istenmeyen yan etkiler çıkabilir. Bu ürünlerin etken maddesi doğal maddelerden gelir ve size verilen tariflerde doğal maddelerin içinde etken maddeler en saf haliyle katkısız olarak verilmektedir, bu sebeple herhangi bir kızarma kaşıntı alerji durumu görülebilir, bunu önlemek için öncelikle bileğinizin iç kısmında küçük bir alanda hazırladığınız maskeyi uygulayın ve bekleyin. Eğer herhangi bir sorun çıkmazsa kullanıma başlayabilirsiniz diğer türlü derhal durulayın. Kendiniz bir bakım uygulayacağınız takdirde öncesinde doktorunuza danışmanız saç sağlığınız bakımından önemlidir.

saç derisi kan akışını hızlandıran maske

1 çubuk tarçın

1 tatlı kaşığı nane yağı

1 tatlı kaşığı portakal yağı

1 tatlı kaşığı menekşe yağı

10 çorba kaşığı zeytin yağı ya da tatlı badem yağı

Tüm yağları karıştırın, iyice homojenize edene kadar çırpın. Daha sonra hepsini kavanoza koyun, içine çubuk tarçın koyup bir gece bekletin. Sabah yağla tarçını benmari usulü yakmadan ısıtın. Daha sonra çubuğu çıkartıp saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Masajla yağı yedirin, 5 dk masaj yaptıktan sonra saçınızı streçleyip iki saat bekletin. Daha sonra saç tipinize uygun yumuşak bir şampuanla yıkayın. Haftada bir uygulayabilirsiniz. Saçlarınız ya da saç kökleriniz hassasa dikkatli kullanın, içerisindeki tarçın her saç için iyi olmayabilir, yakıcı özelliği fazladır. Bu sebeple denemeden önce saçınızın küçük bir kısmında deneyin daha sonra tamamına uygulayın.

Mutlaka Okumalısınız:  SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI VİTAMİNLER

Tarçın yüzeysel kan dolaşımını arttırarak saçın daha iyi beslenmesini sağlar, böylelikle saç daha hızlı uzar, kırıkları onarır ve daha sağlıklı hale gelir. Nane yağı sadece kafa derisini ferahlatıp kan dolaşımı hızlanmasına destek olmaz, aynı zamanda deriyi tarçınla birlikte dezenfekte eder. Portakal yağı yüksek c vitamini sayesinde saç yaşlanmasını geciktirir, saç rengi açılır. Açılmış saç köklerini ya da kopmaya meyilli saç kölerininfoliküllerini sıkıştırarak saçın dökülmesini önler geciktirir.

Menekşe yağı saça muhteşem bir koku vermekle birlikte saçı nemlendirir, yumuşatır ipeksi hale getirir. Nemlendirdiği için dış etkenlere karşı daha sağlam olur. Saç neme doyar. Zeytin yağı ya da tatlı badem yağı ise zaten saç bakımı denilince ilk akla gelen yağlardır, kaliteli içerikleri sayesinde saçı beslerler ve onarırlar.

 

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • inci akkuş cevap

    garlex i seviyorum

    16 Mart 2015 , 17:04

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir