SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Çözüm

Saç dökülmesi için bitkisel çözüm olarak öncelikle yapılması gerekeler arasındaki en önemli şeyler doğru ve hijyen bir saç bakımının yapılmasıdır. Bu da bitkisel çözümlerle yapılabilirse daha uygun olacağı kesinlikle en doğrusu olacaktır. Bu sayede saç dökülmesi için bitkisel çözüm yolları getirilecek ve saça verilen önem bir kat daha artırılacaktır. İşte bu amaçla insanlar çeşitli bitkisel çözümler saç dökülmesine bakım yapmayı seçmişler ve saçlar için gerekli ve etkili bitkileri bulup, saç dökülmesi için bitkisel araştırmalar yapmışlardır. Bu bitkiler çok çeşitli olmakla beraber saç için ayrıca çok fayda sağlamışlardır. Saç dökülmelerini durdurup, buna mani olmuşlar ayrıca çözüm getirmişlerdir.

Saç dökülmesi için bitkisel çözümler şunlardır: Bir miktar karanfili 5 bardak su dolu kavanozun içine koyun ve 3 gün karanlık odada bekletin. Bu zamanın sonunda meydana gelen bu suyu bir kaba alarak bu suyu her hafta saç diplerine sürüp tarayabilirsiniz. Ya da banyodan sonrası durulama suyu olarak uygulayabilirsiniz.

Saç dökülmesini engellemek için en güzel bitkilerden biri olan Lavantayı öncelikle ocakta su dolu bir kaba alarak çay gibi demledikten sonra ocaktan alıp ılıtarak saçlarınıza sürüp yarım saat beklettikten sonra GARLEX sarımsak özlü saç bakım şampuanı ile yıkamalıyız. Bunu 15 günde bir tekrarlarsak bu sayede hem saçımız temizlenecek hem de çok iyi bir şekilde beslenecek ve saç dökülmesini kesecektir.

Bir avuç dış ceviz kabuğunu 5 bardak suda 20 dakika kaynatarak elde edilen bu su ile sabah akşam saçlarımızı yıkarsak saç dökülmelerinin durduğunu göreceksiniz.

Saçlara ve saç derisine Hindistan cevizi sütüyle masaj yapıp, 30 dakika bunu saçlarımızda streç filmle sarıp beklettikten sonra ılık suyla durulayabiliriz. Bunu haftada 3 kez yapmamız yeterlidir.

Bir yumurtanın sarısıyla bir miktar balı birlikte bir kapta karıştırarak elde edeceğimiz macunu saçlarımıza sürerek yarım saat beklettikten sonra GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanıyla yıkamalıyız.

Başka bir yöntem de ısıttığımız sıcak zeytinyağına biraz bal ve bir çay kaşığı tarçını ilave ederek bunu macun haline gelene kadar karıştırıp, banyodan en az 20 dakika önce saçımıza sürüp, bekletip daha sonra banyoya girebiliriz.

Ya da daha başka bir çözüm, saçımızın döküldüğü yerleri soğan ya da sarımsak dişiyle iyice ovup sonra da bu yerlere bal sürerek 30 dakika bekletip, arkasından GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanıyla yıkamalıyız.

Daha başka saç dökülmesi için bitkisel çözüm ise, aynı miktarlardaki keneotu ile birlikte badem yağını bir kapta iyice karıştırıp haftada 1 defa baş derimize sürmeliyiz ve 20 dakika bekletip garlex sarımsak özlü şampuan ile yıkamalıyız.

Bir diğer çözüm: Limon çekirdeklerini ve karabiber tohumlarını eşit miktarda alıp bunları öğüttükten sonra bir bardak suyun içine atın ve karıştırın. Hazırlanan bu karışımı sürekli saç ve saç derimize sürmeliyiz.

Bir kabın içinde yarım çay bardağı hardal yağı ve bir avuç kına yaprağını kaynatarak bunu süzün daha sonra, süzülen bu yağla saç derisine sürekli, masaj şeklinde sürerek yedirin.

Bir başka saç dökülmesi için bitkisel çözüm ise: Bir tencerenin içine bir avuç devetabanı yaprağı, bir avuç meşe kabuğu, 1 avuç şerbetçi otu kozalağı ile 1 tutam naneyi koyun. Üzerine de 10 su bardağı kaynar suyu ekledikten sonra üstünü kapatın, 2 saat demlemeye bırakın, daha sonra bu karışımla saçı yıkayıp, kendi halinde kurumaya bırakın.

Bir kabın içinde, bir miktar yılan yağıyla ve eşit miktarda sarımsak yağını karıştırıp içine çok az da zeytinyağı ekleyerek oluşan karışımı saça ve saç derisine yedirerek masajla birlikte 2 saat beklettikten sonra GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı ile yıkayın.

Ayrıca defneyaprağı, badem yağı ve avokado yağını eşit miktarlarda alıp, bir kabın içinde iyice karıştırdıktan sonra saçımıza friksiyon şeklinde sürüp streç filmle sarıp, en az 1 buçuk saat bekletip daha sonra GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı ile yıkayın.

Çeyrek çay bardağı soya yağını, bir miktar badem yağı, bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir tatlı kaşığı elma sirkesini benmari usulü ısıtarak bu karışımı saç diplerine boya sürer gibi sürerek saç derimize yedirmeliyiz. Ardından streç filmle sararak 1 buçuk saat beklettikten sonra şampuanla yıkamalıyız. Ayrıca bir su bardağı suda birkaç adet defneyaprağını, birkaç adet aynı sefa yaprağı ve biberiyeyi 15 dakika su yarıya inene kadar kaynatarak bu suyu süzüp içine yarım çay bardağı saf zeytinyağını ve bir çay kaşığı deniz tuzunu katarak karıştırın. Oluşan karışımı saç diplerine boya sürer gibi sürerek uçlara doğru tarayın ve streç filmle sarıp en az 2 saat beklettikten sonra GARLEX sarımsak özlü saç bakım şampuanıyla yıkayın. Bu uygulamayı her hafta bir kez yapın.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir