Saç Dökülmesine Badem Yağı Sarımsak

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesine Badem Yağı Sarımsak

sac-dokulmesine-badem-yagi

Saç Dökülmesine Badem Yağı

Saç dökülmesine engel olmak için, zeytinyağı, badem yağı, limon suyu ve sirke ile hazırlanan bakım kürleri kullanılmaktadır. Bu kürlerin ortak amacı saçı beslemek, saçın ihtiyacı olan besinleri sağlamaktır. Saç dökülmesine karşı etkili olan zeytinyağı ile hazırlanan bir bakım kürünün tarifini verelim.

Yarım çay bardağı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı limon suyu karıştırılarak saçlara uygulanır. 15 dakika saçlarda bekletildikten sonra, saç ılık su ile iyice durulanır ve kurulanır. Bu kür, saç kırıklarına, cansız ve kolay kırılan saçlara iyi gelmektedir. Ancak bu kür yağlı saçları olan kimselerin saçlarına iyi gelmez. Saç dökülmesine badem yağı ve zeytinyağı çok besleyici ve nemlendirici olduğundan, yağlı saça uygulandığında aşırı yağlanmaya sebep olacaktır. Aşırı yağlı saç ise, birçok saç probleminin başlama nedeni olarak sayılabilir. Bu nedenle evde kendi imkânlarımızla hazırladığımız bakım kürleri, saçlarımızın ihtiyacına göre olmalıdır. Unutmayalım ki saçlarımızın ihtiyacına göre bakım yapmazsak, daha önce karşılaşmadığımız saç sorunlarıyla yüz yüze gelebiliriz. Garlex’in bu sebeplerden dolayı meydana getirdiği sarımsak şampuanından bahsedelim. Az önce bahsettiğimiz saça göre bakım, şampuanımızın saçtaki yağ ve nem oranını dengeleyici özelliği sayesinde mümkündür. Tüm saç tiplerinin kullanımına uygundur. Şampuanımızda bulunan aktif maddeler (trichogen, elestab) Fransa’nın dünyaca ünlü laboratoires sérobiologiques laboratuarlarında test edilmiştir. Saç dökülmesi, kepeklenme, mantar oluşumu gibi saç problemlerine karşı etkileri kanıtlanmıştır. Saça protein, mineral ve vitamin desteği sağlar. Saç dökülmesine badem yağı sloganından hareketle, sarımsak şampuanımıza ilaveten, saç bakım serumumuzda bol miktarda tatlı badem yağı bulunur. Bu yağ, yoğun miktarda e vitamini içerir. E vitamin saç köklerinin en çok ihtiyaç duyduğu vitaminlerdendir. Saç dökülmesini fizyolojik olarak tanımlamamız gerekirse, saçlardaki protein bloklarının zarar görmesi, bu bloklardaki protein sayısının azalması olarakta tanımlayabiliriz.

sac-dokulmesine-badem-yagi-sarimsak

Saç Dökülmesine Badem Yağı Sarımsak

Bu protein bloklarındaki sayı azaldığında, takviye yapılmazsa, saçlarımızda hacim kaybı gözlenecek, saç kırıkları ve saç dökülmesi meydana gelecektir. Bu oluşumların önüne geçmesi için, ürünümüze aminoasit kompleksi eklenmiştir. Saç köklerinin kendi ürettiği protein bloklarına dışarıdan takviye yapar. Sarımsak şampuanımız kokusuzdur. Saç serumumuz ile kullanıldıklarında saç çıkarıcı, kepeği önleyici etkileri artmaktadır. Ürünlerimiz ilk kullanımlarında etkilerini gösterecek kadar etkili formüle edilmişlerdir. Sizde saç dökülmesi için badem yağı ile formüle edilen saç serumumuzu deneyerek, saç problemlerinizden kurtulmak ister misiniz?