Saç dökülmesine bitkisel yollar işe yarıyor!!

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesine bitkisel yollar işe yarıyor!!

Her gün, muhtemelen  50 ila 100 saçlarımız kaybetmemizin doğal olduğunu dermatologlar söylüyor.Bu rakamı aştığında olay alopesi dir . Çoğu insan, çünkü şu anda 30’lu yaşlarında saç kaybı yaşama olasılığı vardır, hormonal değişim, stres ve sağlıksız beslenme hırpalayıcıdır. Saç dökülmesine yol açan faktörleri bitkisel yöntemlerle tedavi ederek, aynı zamanda saç çıkmasını kolaylaştırmış oluruz.

 

Soğan ve sarımsak

Element kükürt  saç büyümesine yardımcı olur kolajen üretimini artırır. Soğan ve sarımsak kükürt zengin kaynaklarıdır ve saç yeniden büyümesi için geleneksel ilaçlar da kullanılmaktadır.

soğan

sarımsak

Ince parçalar halinde soğan doğrayın ve suyunu sıkın. Kafa derisi sürün ve yaklaşık 15 dakika bekletin; Daha sonra yumuşak bir şampuan ile yıkayın.

2 top karanfil

2 diş sarımsak

5 damla hindistan cevizi yağı

Sarımsak birkaç karanfil ekleyerek ezin 5 damla hindistan cevizi yağı ekleyin ve birkaç dakika 1 bardak suda kaynatın. Küçük bir masaj etkisi ile kafa derisi üzerinde uygulanır . En iyi sonuç için bu tedaviyi 2-3 kez bir hafta tekrarlayın.

Hindistan cevizi

Sizin saç bakımına gelince, hindistan cevizi doğal  saç büyümesini teşvik maddelerin bir dizisini kapsar.Hindistan cevizi sütü proteinlerini, potasyum ve demir gibi esansiyel yağlar ve mineraller içerir; düzenli olarak kullanmak saç kırılmasını azaltabilir. Hindistan cevizi yağı da aynı zengin malzemeyi taşır , saç kökünden saçı daha güçlü hale getirmeye yardımcı olur. Saç derinize masaj için bu yağın düzenli kullanımı saç dökülmesine karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.

Hindistan cevizi rendeleyin ve bir miktar su karıştırılarak süt sıkmak. Eğer incelme ya da saçsız belirli bir alanı için burya uygulayın. gece bekletin sabah su ile durulayın .

 

Kına

Asya ülkelerinde doğal saç rengi ve saç kremi gibi yönleriyle bilinen, kına saç güçlendirilmesinde önemli bir rolü vardır. Hardal yağı ile kombine edildiğinde,  daha iyi çalışır.

250 ml hardal yağı

60 gr kına yaprağı

Bir  kutu içinde hardal yağı yaklaşık 250 ml alın; yıkanmış ve kurutulmuştur kına yaprakların yaklaşık 60 g ekleyin. Yaprakları tamamen yanmış olana kadar karışımı kaynatın ve sonra bir bez kullanarak yağı filtre. Serin ve hava geçirmez bir kapta yağ depolayın ve düzenli olarak saçlarınıza masaj için kullanabilirsiniz.

Ebegümeci

Hindistan cevizi yağı ve ebegümeci , Hindistan’da yaşayan insanların  saçlarının kalınlık sırrıdır. Ebegümeci gençleştirici özelliklere sahiptir  bu, saçı besler erken ağarmayı önler ve aynı zamanda  kepeği önler. Çiçeklerin düzenli kullanımı da saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilir.

ebegümeci çiçeği

susam yağı

hindistan cevizi yağı

Ebegümeci birkaç çiçek ezin ve ince bir hamur yapmak için,susam yağı veya hindistancevizi yağı ile karıştırın. Birkaç saat bekletin ve sonra soğuk su ve yumuşak bir şampuan ile yıkayın

 

 Saç dökülmesini önleyen 7 ipucu