SAÇ DÖKÜLMESİNE DOĞAL ÇÖZÜMLER EVDE YAPILABİLECEKLER

AŞAĞIDA 18 FARKLI ÖNERİ BULAKSINIZ…!

Saç Dökülmesine Doğal Çözümler

Garlex ailesi olarak saç dökülmesine doğal çözümler konusunda çeşitli önerileri aşağıda bulabilirsiniz. Aynı zamanda imalatını yaptığımız sarımsak şampuanı, losyonu, saç serumu ürünlerini de inceleyip pratik bir şekilde saç dökülmesine, saçın hızlı uzamasına, kepeklenme, hacim kazandırma, kırılması problemlerinize çözüm bulabilirsiniz. Ürünler bölümünden ürünler hakkında inceleme yapabilirsiniz.

SAÇLARIN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ
Saçlar her insanda farklı yapılarda olan ve her insana değişik özellik katan, kişisel bir dış görünüş unsurudur. Böylelikle de her insan için önem arz eden bir faktör olaması nedeniyle kişinin saçı kişiye özel ve farklıdır. İşte ondandır ki insanlar saçlarına gereken önemi var oldukları süre içerisinde sürekli vermişlerdir. Saç insanlarda görselliktir ve bu bayanlarda daha çok olan durumdur, bundan dolayı bayanlarda daha fazla saç önemlidir. Tabi ki herkes sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak ister ama bazen istemeden de olsa bu güzelim saçlara veda etmek durumunda da kalabilir. Bu saç kayıpları kadınlarda yüzde 40, erkeklerde ise yüzde 50 civarlarında olmaktadır. Uzmanların söylediğine göre 40 ve 50 yaşlarında her 10 erkekten 4 ünde belirgin bir saç kaybı olmaktadır. Fakat kadınlarda ve erkeklerde saç kaybı farklı olarak ortaya çıkabiliyor ki bu da erkeklerde genelde alın köşelerinde ve tepelerde görülürken, kadınlarda tepe bölgesinde kısmi olarak görülebiliyor. Ama tabiî ki bu kişiden kişiye değişebilir. Kişinin bulunduğu şartlar, ortam ve zamanda önemli bir faktör içeriyor.

sacdokulmesine-evde-hazirlanabilecek-kurlerİnsanlar yıllar boyu kadın olsun erkek olsun saçlarına büyük bir önem göstermişlerdir ki, onları kaybetme korkusuyla hep iç içe yaşamışlardır. Çünkü saçlar insan görüntüsünde en önemli, dış görüntüyü ifade eden bir olgudur. İşte bu sebeple de insanlar saç dökülmesine doğal çözümler ve evde yapılabilecekler ve kişisel bakım uygulama çalışmalarına mecbur kalmışlar ve ellerinden geleni yapmaya başlamışlardır.

Yalnız insanların saç dökülmesinin sebepleri kişiden kişiye de farklılık göstermekle birlikte, bu farklılıklar çeşitli sebeplerden de ileri gelmektedir. Mesela bu sebepler arasında ilki genetiktir,yani kalıtsal. Aileden ve kuşak kuşak süregelen bir durumdur. Başka bir sebep ise, kişinin yanlış beslenmesinden kaynaklanan,vitamin eksikliğinden yada mevsimsel değişikliklerden veya hava kirliliği veyahut da kişinin herhangi bir hastalığından olabileceği gibi kansızlıktan da olabilir. Ayrıca stres, üzüntü, sıkıntı ve yanlış ve uygunsuz saç bakımından da saçların dökülmesine sebep olabiliriz. İşte bu yüzden insanlar öncelikle saç dökülmelerinin sebeplerini öğrenmelidir ki ona göre kendine tedavi yolları yada saç dökülmelerini önleyecek uygulamayı yapabilsin.

Saç Dökülmesine Doğal Çözüm Ürünler

18 FARKLI ÖNERİ

SAÇ DÖKÜLMESİNE EVDE YAPILABİLECEKLER
Öncelikle yapılması gerekenler arasında doğru saç bakımını yapabilmektir ve bu doğal yollarla yapabilirse daha sağlıklı olacağı görüşü savunulur. Bu sayede saç dökülmesine doğal çözümler getirilebilir ve saça verilen önem bu sayede gösterilebilir. Bu amaçla insanlar çok çeşitli doğal yani bitkisel ürünlerle saça bakım kürleri hazırlamaya başlamışlardır ki, işte bu doğal çözüm yollarından bazıları şunlardır:

Saç dökülmesine evde yapılacaklar
sacdokulmesine-hindistancevizi-kuru1- Saçlara ve saç derisine Hindistan cevizi sütü yada aloe vera jeliyle masaj yapıp,yarım saat bunu saçlarımızda beklettikten sonra ılık suyla durulayabiliriz.Bunu haftada 3 kez yaparsak etkisini görürüz.

2- Bir yumurtanın sarısıyla bir miktar balı bir kasede karıştırarak elde edeceğimiz macunu saçlarımıza sürerek yarım saat beklettikten sonra yıkayabiliriz.

3- Ayrıca her yemek öğününde bir bardak suya bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırarak içmeli ve bunu da 2 veya 3 hafta boyunca tekrarlamalıyız.

sacdokulmesi-icin-zeytinyagi-kuru4- Başka bir yöntem olarak daha önceden ısıttığımız sıcak zeytinyağına bir miktar bal ve bir çay kaşığı tarçını ekleyerek bunu macun haline gelene kadar karıştırıp,banyodan 15 dakika önce saçımıza sürüp yıkayabiliriz.

5- Yada daha farklı bir yöntemle saçımızın azaldığı kısımları soğan yada sarımsak dişiyle kızarana kadar ovup sonra da bu yerlere bal sürerek yarım saat bekletmeli ve ardından durulamalıyız.

6- Daha başka bir yöntem ise,aynı miktarlardaki ılık keneotu ve badem yağını bir kapta karıştırıp haftada bir kez saç derimize uygulamalıyız.

sacdokulmesine-bademyagi7- Misket limonu çekirdeklerini ve karabiber tohumlarını biraz suyun içine aynı miktarda öğüterek bunu sürekli saç ve saç derimize uygulamalıyız.

8- 1 fincan hardal yağı ve 4 çorba kaşığı kına yaprağını bir kapta kaynatarak bunu süzdükten sonra,kalan sıvıyla saç derimize sürekli bir masaj şeklinde uygulama yapabiliriz.

9- 1 su bardağı zeytinyağı,1 tutam dereotu,1 sap tarçın çubuğu ve ayrıca biberiye yağını benmari usulü ile 5 dakika kaynatıp,15 dakika demledikten sonra olan karışımı süzüp içine 1 tatlı kaşığı kuru maya karıştırıp oluşan karımı saçlarımıza sürüp 2 saat beklettikten sonra yıkayabiliriz.

avokado-sacdokulmesi-kuru10- Bir başka doğal yöntem ise:2 kaşık deve tabanı yapraklarını, 2 kaşık meşe kabuğu ve 2 kaşık şerbetçi otu kozalağı ve bir kaşık nanenin üzerine 2 litre kaynar suyu ekledikten sonra üstünü kapatıp,2 saat demledikten sonra bu karışımla saçımızı yıkayıp,kendi kendine kurumaya bırakabiliriz.

11- Saç dökülmesine karşı en etkili doğal yöntemlerden biride arı sütü karışımıdır,Arı sütü doz 1 i günde 3 tatlı kaşığı alarak buna 2 ay boyunca devam edebiliriz.

12- Bir miktar yılan yağıyla aynı miktar sarımsak yağını karıştırıp içine çok az miktarda da zeytinyağı ekleyerek oluşan karışımı saça ve saç derisine yedirerek masajla birlikte 1 saat beklettikten sonra dalfin bebe şampuanıyla yıkayabiliriz.sacdokulmesi-icin-lavanta

13- Ayrıca defne yaprağı,badem yağı ve avokado yağını eşit miktarlarda karıştırıp saçımıza sürdükten sonra 2 saat bekletip sonra şampuanla yıkamalıyız.

14- Yarım kahve fincanı soya yağını 2 çorba kaşığı badem yağı,bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir tatlı kaşığı elma sirkesini benmari usulü ısıtarak bu karışımı saç diplerine boya sürer gibi sürerek saç derimize masaj yaparak yedirmeliyiz.Ardından streç filmle sararak 2 saat beklettikten sonra şampuanla yıkamalıyız.

sacdokulmesi-cozum-bugday-cimi15- Buğday çimini ezip suyunu çıkardıktan sonra bu suya zeytinyağı ekleyip saç diplerine sürdüğümüzde saçımızın daha kuvvetli çıkmasını sağlamış oluruz.

16- Saç diplerimizin ayrıca bir masaja ihtiyacı olur,bu yüzden hergün 3 dakika masaj uygulayabiliriz ve ayrıca bir su bardağı suda 4 yaprak defne,birkaç yaprak aynı sefa ve biberiyeyi 10 dakika su yarıya inene kadar kaynatarak bu suyu süzüp içine bir kahve fincanı iyi zeytinyağını ve bir çay kaşığı deniz tuzunu katarak,oluşan karışımı saç diplerine boya sürer gibi sürerek uçlara doğru taramalıyız.streç filmle sarıp 3 saat beklettikten sonra yıkamalıyız ve bu uygulamayı haftada bir kez yapmalıyız.

Saç dökülmesine doğal çözümler için öneriler
17- Soyulmuş yarım avokadoyu iyice ezdikten sonra içine 2 bıldırcın yumurtası ve bir çorba kaşığı biberiye-kuru-ile-sac-dokulmesine-dogal-cozumsusam yağı koyup karıştırdıktan sonra bu karışımı saç diplerimize sürdükten sonra streç filmle sarıp 2 saat beklettikten sonra şampuanla yıkamalıyız.bunu da haftada bir kez tekrarlamalıyız.

18- Başka bir yöntem ise eşit miktarda servi, biberiye, ardıç ve zeytinyağını (ayrıca saçta boya varsa bir yumurta sarısını) ekleyerek karışımı saçımıza sürerek 2 saat beklettikten sonra yıkayabiliriz.

19- Yada başka bir yöntem de,20 gram çörekotunu öğütüp,20 gram susam yağını ve 10 gram defne yağını saçımıza sürerek 2 saat bekletip yıkamalıyız.

4 thoughts on “SAÇ DÖKÜLMESİNE DOĞAL ÇÖZÜMLER EVDE YAPILABİLECEKLER

  1. Saç dökülmesine karşı güzel bir etki aldım. Saçlarım da parlaklaştı enteresan bir etkiye sahip ürün

  2. Ben doğal Garlex serumu ile bakımımı yaptım. Daha ilk deneyimimde ona rağmen direkt etkili bir sonuç aldım. Saçlarımı ağırlaştırmadığını fark ettim. Özellikle saç gözenek açıcı iksirden kullandığımda saçımın nefes aldığını hissettim, çok memnun kaldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir