SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI VİTAMİNLER

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI VİTAMİNLER

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI VİTAMİNLER

Saç dökülmesini engelleyecek belli başlı besinler vardır. Yani bu besinlerin içerisindeki vitaminler ve proteinler saçların dökülmelerini engellemede oldukça önemlidir.

Saç dökülmesine karşı vitaminler nelerdir ve hangi besinlerden ya da çeşitli yollardan elde edilebilir. Saç dökülmelerine engel olacak vitaminler A vitamini, B vitamini, C vitamini ve en önemlisi E vitaminidir.

Saçlarında insan vücudu gibi vitaminlere ve proteinlere ihtiyacı vardır. Saçların güçlü ve sağlıklı olabilmesi için dengeli beslenmeli ve onları güçlü kılacak besinler alınmalıdır. B vitamini saç dökülme sorunlarında alınması gereken en önemli vitamindir. Çünkü B3, B6 ve B13 vitaminleri saçları harekete geçirmek için gerekli vitaminlerdir. Ayrıca A vitamini saçların dökülmesinde etkili bir vitamindir. Saçlardaki kan dolaşımını sağlamak için A vitamini önemlidir. C vitamini hem insan vücudunun hem saçların gelişimi ve sağlıklı görünmesi için oldukça önemli bir vitamindir. Fakat saçların hızlı uzaması ve daha sağlıklı uzaması için E vitamini en önemlisidir. Çünkü E vitamini kaşların, kirpiklerin ve saçların hızlı uzamasında en önemli etkendir. Özellikle bademde yoğun miktarda bulunan E vitamini saçların dökülmesini engellemede oldukça önemlidir.

Saç dökülmesine karşı vitaminler olarak bilinen bütün vitaminleri içeren garlex sarımsak şampuanı İçeriğinde A vitamini, B vitamini ve E vitamini barındıran garlex sarımsak şampuanı saç dökülmelerine oldukça yardımcıdır. İçeriğindeki sarımsak sayesinde ölmemiş saç köklerinde bulunan küçük tüylerin zamanla yeniden güçlenip saç haline gelebilmesinde büyük destekçidir.

Ayrıca sarımsağa ilave olarak Isırgan Otu, Papatya, Avakado, Buğday, Menekşe, Çinko ve Provitamin B5, Elestab, Trichogen gibi klinik çalışmalı etken maddeler de bulunan garlex sarımsak şampuanı saç dökülmeleri sorunlarına etkili bir çözüm getiriyor.

İçeriğindeki avokado ve buğday sayesinde A, B ve E vitaminlerini desteklerken Provitamin B5 komkleksi ve çinko sayesinde saçların ihtiyacı olan protein ve mineralleri destekler.

Üstelik garlex sarımsak şampuanı koku içermez. Kullanıcılarının bu gözle görülür etkilerini ve beğenilerini başta İngiltere olmak üzere Almanya, Hollanda, Belçika ve Avustralya gibi birçok ülkeye taşımış ve aynı güveni sağlamıştır. Garlex sarımsak şampuanı saçların dökülmemesi için saçlardaki yağ ve nem oranını dengede tutarak saçların canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir