SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURAN GIDALAR

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURAN GIDALAR

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURAN GIDALAR

Saç dökülmesinin baştaki sebebi genel olarak ,stres ,genetik yatkınlık ve düzensiz yaşam şekli gelir. Siz dünyanın en iyi terapilerini uygulayın, tonla parayı en pahalı ürünlere yatırın eğer içerden beslemezseniz ve bir madde vücudunuzda eksikse yaptığınız şeyler işe yaramaz. Dışardan yapılan tedaviler şampuanlar, losyonlar bakımlar etkilidir ama onları mutlaka içerden de beslemelisiniz.

Diyet Önerileri

Şimdiye kadar tartışılan tüm tedaviler topikal olarak vardı. Ancak, çok önemli saç büyümesi için şart dengeli diyettir. Sadece saçın kalitesini iyileştirmede yardımcı olmaz, aynı zamanda, özellikle keratin, saç büyümesini teşvik eder.

 • Diyet bol miktarda protein ve vitamin-temelli gıdalar içermelidir.
 • Omega3 -6 içeren besinlerden de tüketin
 • Yiyecekler arasında yumurta, tavuk, süzme peynir, tofu, buğday tohumu suyu, yeşil yapraklı sebzeler, havuç, elma, portakal suyu, amla suyu ve mango gibi doğru gıdalar olmalıdır.

Saç dökülmesi gerçekten iç karartıcı  bir durumdur. Ayrıca, bir sürü insanda bir sosyal güvensizliğe  olur kişinin genel kişiliğini etkileyebilir. Yani saçınızın iyi bakın ve bir süre  onu  şımartın. Yemek ve rutin bir yaşam tarzı ne izleyin . Meditasyon deneyin ve stresi azaltmak için düzenli egzersiz yapın.

Tüm bunları yaptığınız da şampuan ve kombine ürünlerinizi doğal ürünlerle değiştirerek, onları da yukarıdaki doğal maddelerle destekleyebilirsiniz.

Saç Dökülmesi ve nedenleri

 

Bu yazıyı paylaş

Comments (9)

 • nadide acar Yanıtla

  saç dökulmesı ıcın doktora gıttım kac kez hemen kan tahlılı yapıp gönderıyorlar kansızlık deyıp gecıyorlar bıtkısel yağlardanda denedım ama hıc faydası olmadı

  15:56 içinde 20 Ocak 2015
  • admin Yanıtla

   Sayın Nadide,
   Saçlara hem dıştan hemde içten ift yönlü besleme yapmak gerekir. Bu şekilde çözülür inşallah. Birde yağlar kaliteli olması gerek yoksa iş yapmaz.

   16:03 içinde 20 Ocak 2015
 • emine Yanıtla

  bayanların genel sorunu olan saç dökülmelerine beslenerek ve gereken önlemleri alarak kurtulabiliriz en önemli sebepde ben ce stresle baş edebılmektır

  16:17 içinde 20 Ocak 2015
 • gülçin çipan Yanıtla

  benim için saçlarım çok değerli bu yüzden garlex şampuan kullanıyorum

  20:05 içinde 20 Ocak 2015
 • halime dereli Yanıtla

  Ürünlerinizi deneyeceğim

  20:13 içinde 20 Ocak 2015
 • kıymet demirci Yanıtla

  saç dökulmeleri bazılırı irsidir ama bakımla zararı en aza düşere bilmektır önemli olan,tafsilerinizi denıycem ıyı gunler

  21:44 içinde 20 Ocak 2015
 • ümitcan köroğlu Yanıtla

  çok bilgilendirici bi yazı olmuş çok beğendim

  15:46 içinde 21 Ocak 2015
 • Feyza Yanıtla

  Doktora gittiğimde stres yok dedi.. Ne yazık ki stressiz bir yaşam o kadar uzak ki bizlere.. Belki yukardaki besinlerle bir nebze durdurmak mümkün.. Bende kadın tipi dökülme var.. Yalnız sayın admin, amla suyu nedir? Bu hususta bilgi verirseniz sevinirim..

  22:21 içinde 24 Ocak 2015
 • zzehra elitaş Yanıtla

  dıştan bakım kadar beslenme de çok önemli..aynen katılıyorum..

  16:25 içinde 17 Ekim 2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir