Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Saç Dökülmesine Etkili Çözümler

Saç Dökülmesinin Nedenleri Ve Saç Dökülmesine Etkili Çözümler

Saç Dökülmesine Etkili Çözümler

Binlerce yıldır şifa kaynağı olarak kullanılan sarımsak, saç dökülmesinin nedenleri ve saç dökülmesine etkili çözümler için problemi ortadan kardırmak amacıyla geliştirilmiş zengin bitkisel içeriği ile aynı zamanda besleyici ilave etken meddeler sayesinde saç dökülmesi, hacim kaybı, saçta uzama yavaşlığı, kepeklenme, kırılmalar, saç çıkarmak gibi bir çok alanda etkili ve yardımcı olan Garlex şampuan hizmetinizdedir.

Garlex sarımsak şampuanı zengin içeriği sayesinde saç dökülmesinin nedenlerini ortadan kaldırmaya, ayrıca kepeklenme, saç kırılması, hacimsizlik, saçların yavaş uzaması, parlaklık kaybı gibi konularda etkin bir yardımcıdır. Eğer saç kökleri ölmemişse saçların yeniden çıkmasına da yardımcı olacaktır. Minik tüycükler, sarı tüyler (ayva tüyü, şeftali tüyü) varsa bu noktada sonuç alma olasılığınız oldukça yüksektir. Saçın beslenmesini sağladığınız zaman tüm problemleri büyük oranda defetmiş olursunuz. Her canlı gibi saç kökü de beslenemeye ihtiyaç duyar.

Garlex sarımsaklı şampuanın saç dökülmesinin nedenleri olan etkileri ortadan kaldırırken ve saç dökülmesine etkili bitkisel çözümler için içeriğinde en yoğun miktarda sarımsak ve ilave olarak ısırganotu, papatya, avakado, menekşe, buğday bitkileri bulunmakta ve ilave olarak saç için hayati değerde çinko ve provitamin B5 bulunmaktadır. Bu zengin yapı saç köküne hızla nüfus ederek canlı olan saç kökünü hızla beslemeye başlar. Yüksek kalitede ve iyi bir şekilde beslenen saç kökü ise bir çok problemi defedecek güce kavuşur. Saç dökülmesine neden olan bir çok sebep otomatik olarak ortadan kalkar.

Etkili saç dökülmesi çözücü ürünler geliştiren fitmamız şuan için 11 yıllık deneyimi ile sonuç kalitesini günden güne artırmaktadır.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Uzun süreli stres yaşanması
Yetersiz dengesiz beslenme kaynaklı
Mevsim geçişleri ile dönemsel dökülmeler
Hormonal değişimler
Çeşitli ilaçların yan etkileri
Yaşlılık nedeniyle
Damarlarda büzülme ve düzensiz kan akışı
Sebum salgılanması
Erkeklik hormonu testesteron
Yanlış saç bakım ürünlerinin kullanılması
UV ışınlarına maruz kalma
Özellikle lohusa dönemi

Saç dökülmesinin yukarıda sayılan nedenleri ortadan kaldırılırsa, normal saç büyümesinin tekrar başladığı görülür.

Saç dökülme problemini sadece dışsal etkenlerle tam anlamıyla çözmeyi düşünmek pek doğru olmayacaktır. Bu noktada doğru besinleri almanında önemi oldukça büyüktür.

Örneğin saç için hayati değerde besinler olan protein, demir, kalsiyum, çinko, A, D, E, B grubu vitaminlerin eksikliği de saç dökülmelerinde önemli etkendir. Beslenmeye, vitamin eksikliğine bağlı saç dökülmesine karşı ilaçlar da geliştirilmeye başlamış; tablet, hap şeklinde ürünler geliştirilmiştir.