SAÇ İÇİN BİTKİSEL MASKELER

SAÇ İÇİN BİTKİSEL MASKELER

Bitkisel maskeler ile daha dolgun sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmak daha hızlı ve kolay. Her saç tipine uygun evde kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel maskeleri sizler için araştırdık. Bitkisel ürünler saçınıza daha çabuk nüfus ederek etkilerini daha hızlı gösterirler. Saçlarımızı birer canlı olarak kabul edersek onları beslemek her zaman bizim elimizdedir.

Kuru Saçlar İçin Bitkisel Saç Maskeleri

Bir cezve yardımı ile yarım çay bardağı hint yağını ısıtarak pamuk yardımıyla saç derinize uygulayın. Aynı yağı saç boyunuza da uygulayarak saçlarınızın yumuşaklık kazanmasını hızlandırın. Isınan yağ asitleri aktifleşerek saç derinizi besler ve uzayan saçlarınızın daha güçlü uzamalarını sağlar. Isırgan otu mucizesi çoğunlukla saç dökülmesi gibi problemlere karşı kullanılsa da yapraklarında bulunan enzimler ile saçlara nem kazandırır. Kuru saçlar için uygulanan kürlerin başında yer alır. Isırgan otunu bir bardak su ile demleyip çay haline getirdikten sonra saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız. Aloe Vera cilt bakımında daha çok kullanılan bir bitkidir. Ancak cilde verdiği yumuşaklık ve canlı görüntü nedeniyle saç içinde oldukça yaygın kullanımı başlamıştır. Aloe Vera çiçeğinin yapraklarının içi tamamen jel ile doludur. Jel yapısı %90 su içeriği ile harika bir nem kaynağıdır. Yapraklardan bir kaşık yardımıyla sıyırdığınız jeli bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak saçınıza uygulayınız. Saçınızda istediğiniz kadar bekletebilirsiniz. Bir havluya sararak bekleteceğiniz için saç maskeleri ısı nedeniyle daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Yağlı Saçlar İçin Bitkisel Saç Maskeleri

Yağlı saçlar kendi bakımlarını yapıyorlar gibi düşünülse de her saç tipinde olduğu gibi onların da dışarıdan destek almaya ihtiyacı vardır. Yağlanmanın aşırı olması aynı zamanda bir cilt sorunudur. Bu yüzden bakım ürünlerini saç diplerine uygulayarak kullanmak daha doğru olacaktır. Lavanta ile yıkanan saçlar daha güzel arınırlar. Saç diplerinize de uygulayacağınız lavanta çayı fazla sebum oluşumunu önler aynı zamanda saçlarınıza parlaklık ve yumuşaklık verir. Limon ve sirke gibi asidik gıdalar yağlı saçlar için aslında en iyi bakım ürünlerindendir. Çünkü bitkisel asitler ile birleşen saç derisi sebum üretme uyaranlarının kapanması sonucu saçtaki yağ oranının azalmasını sağlar. Aynı zamanda dökülmeleri önlerler ve yeni saç çıkmasını sağlarlar. Limon parlaklık kazandırmada da oldukça etkili bir bitkidir. Bunun dışında protein içerikli maskeler ile saç bakımınızı yapmanız daha doğru olacaktır. Bunun için de tabi ki yumurta akla gelmektedir. Yumurta ve zeytinyağı ile hazırladığınız maskeyi saç diplerinize uygulamanız ve 15 dakika bekledikten sonra bol su ile durulamanız uygun olacaktır.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir