SAÇ NEDEN UZAMAZ? SAÇLAR NİÇİN UZAMAZLAR

Saçları Uzatmak

SAÇ NEDEN UZAMAZ? SAÇLAR NİÇİN UZAMAZLAR?

Saç Neden Uzamaz

Saç neden uzamaz, saçların uzamama nedenleri, saçlar niçin uzamazlar, alınacak en etkili tedbirler yöntemler öneriler hangileri? Saç uzaması pek çok şeye bağlıdır birçok neden saçın uzayacağını sağlayabileceği gibi saçın uzamamasını da sağlar peki saç neden uzamaz. Saçın uzaması kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir örneğin x kişisinin saçları 2 ayda uzarken y kişisinin saçları 6 ayda uzayabilir. Her insanın metabolizması farklıdır.

Saçlar niçin uzamaz? Ancak saçın çabuk uzamamasından ziyade bir problem vardır ki bu da saçın uzamamasıdır. Saç niçin uzamaz. Saçın bir yaşam döngüsü vardır bu döngü içerisinde saçlar minik tüycük şeklinde çıkar. Daha sonra uzayarak saç haline gelmeye başlarlar. Bundan sonra saç haline gelen bir kök 2 ila 3 yıl arası yaşar ve sonra dökülür. Aslında bu döngü devamlı olduğu için saçlarımız devamlı dökülür fakat alttan gelen yeni saçlar daha fazla olduğu için saçlar uzamaya devam eder. Bu döngüde en önemli basamak beslenmedir. Saçların beslenmesi ve kişinin beslenmesi son derece önemli bir rol oynamaktadır.

sacin-azamama-nedeniİşte saç neden uzamaz sorusunun yanıtı da bu döngüde gizlidir. Döngüye dönüp tekrar baktığımızda saçların uzaması için gerekli olan şeyin beslenme olduğunu görmekteyiz döngünün işleyişi önce saçlar çıkıyor büyüyor ve dökülüyorlar. Yeni çıkanlar her zaman dökülenlerden fazla olduğu için saç yine uzamaya devam eder. Fakat bir nokta da bu döngü sekteye uğrar ki o da saçların beslenememesi durumudur. İşte bu durumda saçlar yine dökülmeye devam edecek ama yerine çıkan saçların sayısı dökülenlere yaklaşacaktır. Başlarda saçlar yine uzayacaktır fakat yavaş uzayacaktır. Çünkü döngüde halen uzayan saçların sayısı fazladır. Fakat bu durum böyle devam ettikçe uzayan saçların sayısı azalacak ve döngüde dengeler değişmeye saçlar dökülmeye başlayacaktır. Dökülen saç telinin daha azı kadar saç çıkacak ve sonuç ileriki safhalara doğru kelliğe kadar gidecektir. İşte saç neden uzamaz sorusunun cevaplarından bir tanesi hatta en önemlisi budur.

Saç Ne İçin Uzamazlar

Saçın uzamasını etkileyen başka faktörler de vardır. Bunlar günlük hayatta maruz kaldığımız strestir. Stres faktörü saçın uzamasını nasıl etkiler. Diye soracak olursak bu sorunun cevabı ise stres anında insan vücudu normal ihtiyaç duyduğu besinlerden daha fazlasını tüketmeye başlar yani sizin normal ve yeterli beslenmeniz stres altındayken bir anlam ifade etmez. Çünkü vücut bu besinleri hemencecik tüketecektir. Bu nedenle stres adamı yer bitirir denmiştir. Stresin bizi yemesi saçlar ile başlar vücut beslenmeden kıstığı zaman bundan etkilenen ilk bölge saçlar olur. İşte bunun içinde stres faktörünü hayatımızdan tutabildiğimizce uzakta tutmamız bizim için faydalı olacaktır.

Saçlar ne için uzamazlar? Tüm bu saydığımız etkenler saç neden uzamaz sorusuna cevap niteliğindedir. Bunların dışındaki etkenler saçın uzamasını etkileyen fakat etkisi bu kadar hayati olmayan faktörlerdir. Peki, saçlarımızın uzaması ve dökülmemesi için ne yapabiliriz bunun için saçlarınızı besleyecek ve onların bakımını ve temizliğini de yapacak bitkisel içerikli bir ürünü kullanmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Garlex sarımsaklı şampuan beslenemeyen ve uzamayan saçlarınızın beslenerek tekrardan uzamasını sağlamak için üretilmiştir. Garlex şampuanın içeriği bitkisel özlerden oluşmaktadır. Saçlar ihtiyaç duyduğu besinleri en iyi bitkilerden alırlar bunun sebebi ise vücudumuzun kimyasallara oranla doğal, bitkisel maddeleri 2 kat daha kolay emmesi ve daha fazla orandaki kısmını kullanmasıdır. Yani bitkisel özler hem vücudumuza daha kolay uyum sağlıyor hem de ilaçlara naran daha faydalı saç neden uzamaz oluyor. İşte bu sebep ile Garlex sarımsak özlü şampuanda bitkileri kullandık losyonu ile beraber 12 çeşit bitki barındıran Garlex uygun fiyatı ve kaliteli ürünü ile sizlere hizmet vermekte.
saci-uzayanlar-once-sonra
Garlex sarımsak özlü şampuanın etkinliği kullananların geri dönüşü ve yorumları ile sabittir.

Saçlar niçin uzamaz? Bu etkinliğin en büyük nedeni ise içeriğindeki sarımsakta gizlidir. Sarımsak çok eski zamanlardan beri saçkıran rahatsızlığının tedavisinde kullanılmış ve birçok saç problemine iyi gelen mükemmel bir bitkidir. Garlex içeriğinde sadece sarımsak değil buna ilave olarak ısırgan, papatya, avokado, menekşe, buğday, çinko ve pro vitamin b5 içermektedir.
İşte içerdiği bu bitkiler ile saçlarınızı derinlemesine besleyerek dış faktörlerin etkilerinden koruyor saçlarınızı ayrıca Garlex sadece saçlarınızı beslemek ile kalmayarak içeriğindeki çinko sayesinde de saç derisini tamir ederek kepek mantar gibi problemlerden saç neden uzamaz de düzenli kullanımlarda kurtulmanızı sağlıyor.

Garlex Sarımsak şampuanının etkisini artıran bir faktör vardır bu da beslenmedir. Saçlarınızı dışarıdan Garlex vasıtası ile besleyebilirsiniz ama saçların içeriden de beslenmeye ihtiyaçları vardır bunun için ise sizler tavsiyemiz firmamız bünyesinde bulunan spirulinadır. Spirulina tatlı su yosunudur içeriğinin %70 ini protein diğer kısmını da vitamin ve mineraller oluşturur. Son derece zengin içeriğe sahip spirulina hiçbir işleme tabi tutulmadan sadece toz haline getirilerek kapsüllere basılmaktadır. İşte bu ürünle birlikte saçlarınızı hem içeriden hem de dışarıdan besleyerek saçların ihtiyaç duyduğu besinleri onlara kusursuz bir şekilde sağlamış olacaksınız.sac-uzatmasi-icin-karisim

[Etiketler: 6 aylik bebegim saçi uzamiyor , alnım kısa ve alnımda çok fazla kısa saç var , alnımda çok kısa saçlar var ne yapmalıyım , alnımda hiç uzamayan saclar var , alnımda minik minik saçlar var bebek saçları , alnımda saaçlar var ne yapmalıyım , alnımda saç çıkıyor , alnımda saç çıktı , alnımda saç , alnımdaki küçük saçlar , alnımdaki saç nasıl uzar , alnimdaki saclar , bebegimin saçı uzamıyor , bebegimin saçları neden uzamıyor , bebegimin saclari uzamiyor , bebeğimin saçları uzamıyor ne yapabilirim , bitkisel côzùm saclarim uzamiyor , çoçukların saçı niye uzamaz , çocukların saçları neden çabuk uzamaz , çocukta saç neden uzmaz , dökülecek saç uzamaz , garlex harika bir şampuan , hızlı saç uzaması, hızlı saç uzatma, ince telli saçlar neden uzamıyor , neden saçlar uzamaz , neden saçlarım uzamıyor , ön tarafta uzamyan kısa saçlar , sac nasıl uzar, saç nasıl uzar garlex , saç neden hizli uzamaz , saç neden uzamaz , saç niçin uzamaz , saç niye uzamaz , Saç Uzaması, sac uzamasi neden durur , saç uzaması neden yavaşlar , saça faydalı etkenler , saçı çabuk uzatmak, saçım neden uzamıyor , saçım uzamıyor neden , saçın uzaması ve güçlenmesi için neler yapmalı , sacin uzamasina faydali gidalar , saçın uzamasına faydalı olan gıdalar , saçın uzamasında faydalı olan besinler , saçlar çabuk nasıl uzar, saçlar neden uzamaz , saçlar neden uzamiyor , saçlar niçin uzamaz , saçlar niye uzamaz , saçları hızlı uzatmak, saçlarım bi turlu uzamıyor , saclarım neden az ve uzamıyor , saçlarım neden uzamaz , saçlarım neden uzamıyor , saclarım uzamıyor neden , saçlarımız neden uzamaz , saçtaki tüycükler nasıl uzar? , uzamayan saçlar]