Saç Serumu Nedir? Saç Serumunun Faydaları Neler?

Saç Dökülmesi

Saç Serumu Nedir? Saç Serumunun Faydaları Neler?

Saç Serumu Nedir?

sac-serumu-nedir-sac-serumunun-faydalari-neler 

Saç serumları, saç bakımı için kullanılan ürünlerdir. Saç türleri ve tipleri fark etmeden herkes saç serumunu kullanabilir. Saç serumlarının birçok amacı vardır. Bunlar; saç dökülmesi engellemek, saç kırıklarını önlemek, elektriklenmenin önüne geçmek ve saç sağlığını korumak gibi amaçları bulunmaktadır. Piyasada çok fazla saç serumu üreten ve satan markalar vardır. Bundan dolayı saç serumlarını seçerken birçok noktaya dikkat edilmelidir.

Saç Serumu Nasıl Seçilir ve Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Saç serumu seçilirken en önemli husus saçlardaki sorunun bilinmesidir. Saçlardaki sorun bilinirse ona göre saç serumu alınır ve saç bakımı doğru yapılmış olur. Örnek vermek gerekirse; saçların parlak ve canlı görünüme sahip olması isteniyorsa serumun içerisinde fındık yağı, zeytinyağı gibi doğal yağları içermesi gerekir.

Saçlar, sürekli elektrikleniyor ve kabarıyorsa alınacak olan saç serumunun içerisinde ‘dimethicone’ maddesi bulunmalıdır. Bu madde saçların elektriklenmesini ve kabarmasını önlemektedir. Dimethicone silikonbazlı bir maddedir. Serumun içerisinde ‘dimethicone’ yerine farklı silikon bazlı madde var ise onlar da aynı işlemi görmektedir.

Saçlar hacimsiz ve güçsüz ise hafif serumlar tercih edilmelidir. Hafif serumlar içerisindeki maddeler saç tellerine ağırlık yapmayacağından dolayı hacimsiz görünmeyecektir.

Sac-Serumunun-Faydalari-Neler

Saç Serumunun Faydaları Neler?

Saçlarda aşırı yağlanma, kuruluk ve boyalı saçlar için de saç serumları mevcuttur. Kuaförlerde, sağlık bakanlığınca onaylanmış güzellik ürünleri satan sitelerde ve birçok yerde saç serumları bulunabilir. Kullanılan saç serumunun yanında aynı markanın destekleyici olarak sunulan saç bakım ürünlerini de kullanmak saçların daha iyi sonuç almasını sağlayacaktır.

Saç Serumunun Faydaları Neler?

Saç serumu faydalı olabilmesi için yüksek değerde besin içermesi gerekmektedir. Doğru saç serumu aynı damardan alınan insana hızla fayda sağlayan serumlar gibi etkili ve sonuç veren ürünlerdir.

Garlex saç bakım serumu bu noktada size etkin bir yardımcı olarak karşınıza çıkmaktadır. Zengin içeriği ile; klinik çalışmalı etken madde follucusan saç dökülmesine ve yeni saç oluşumuna etkilidir invivo tetlerle kanıtlanmıştır. Aynı zamanda amio asit kompleksi, buğday yağı, badem yağı, pro vitamin b5, ısırgan ekstresi gibi tamamlayıcı fazlar ile hızla sonuç almanızı sağlar.

Bu nedenle saç serumunun faydaları hızla oluşur;

  • Aşırı saç dökülmesini engeller
  • Saç hacim ve parlaklık kazandırır
  • Saç derisine daha iyi tutunmasını sağlar
  • Saçların kalınlaşıp güçlenmesini sağladığı gibi kırıkların oluşmasını engeller
  • Zayıf sarı tüy kıvamındaki saçları besleyip eski haline getirir

Saç Serumunu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Eğer elinizde bir saç serumu ürünü var ise ve siz onu kullanacaksanız, doğru kullanım en az ürün içeriği kadar önemlidir. Bilindiği gibi saç derisindeki gözenekler ile emilen besinler (vitamin,mineral,protein, amino asitler vb) saç köklerine inmektedir. Bu nedenle kulanılan ürün ne olursa olsun saçta mutlaka en az 30-60 dakika bekletilmeli. Doğru kullanım için bu şarttır.

Saç serumu nasıl kullanılır? Elimdeki saç bakım serumunu nasıl kullanmalıyım, nelere dikkat etmeliyim; diye aklınıza gelen soru var ise, mutlak suretle yukarıda ki paragrafı okumalısınız. Ürünün için de çok çeşitli besinler olsa da siz emilim için yeterli süreyi vücudunuza tanızmaz iseniz alacağınız sonuç kalitesi düşer ve istediğiniz sonucu alamazsınız.