SAÇ SEYRELMESİ VE SAÇ SEYRELMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM

SAÇ SEYRELMESİ VE SAÇ SEYRELMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM

SAÇ SEYRELMESİ VE SAÇ SEYRELMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM

Saç Seyrelmesi

Saç seyrelmesi neden olur? Saç seyrelmesinin nedenleri neler? GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanı ve GARLEX saç bakım losyonu saç seyrelmesi için bitkisel çözümler arasından biridir. İçeriği tamamen bitki özlerinden ihtiva edilmiş, saç seyrelmesini engelleyerek, bu seyrekleşen yerlerde kan dolaşımını artırarak yeni saç oluşumunu sağlamaktır. Saç kökünü besleyip daha güçlü ve seyrelemeyen saçlar ortaya çıkarmaktır. Saç derisini uyarıp saça hareketlilik sağlayarak daha canlı olmasına yardımcı olmaktır. Saç derisindeki ölmüş hücreleri atarak yeni hücre oluşumuna katkı sağlamaktır. Saç ve kafa derisindeki saça zarar veren bakterileri yok ederek saça bakım sağlamaktır. GARLEX saç bakım losyonuyla etkisini bir kat daha artırarak saça gereken önemi ve özeni vermektir. Saç için şampuanı ve losyonuyla birlikte tam bir bitkisel bakım kürü olan bu GARLEX saç bakım ürünleri kesinlikle vazgeçilmez yardımcınız olacaktır.

Sürekli görülen saç seyrelmesi için bitkisel formüller bulunuştur. Bunlar: 3 yemek kaşığı devetabanı yaprağı ile yine 3 yemek kaşığı meşe kabuğu ve 3 yemek kaşığı şerbetçi otu kozalağı ve 2 yemek kaşığı nane üzerine iki buçuk litre kaynar su ilave edip ağzını kapatıp demlendirmeye bırakınız. 2 saat demlendirdikten sonra ılıyan bu karışımın suyuyla saçları yıkayın ve kendi halinde kurumaya bırakın, saç seyrelmesine bitkisel çözüm yöntemi olduğu görülecektir. Bir diğer çözüm; Bir cam kavanozun içine, bir yemek kaşığı tarla atkuyruğu, bir kaşık C 20 dakika bekletip yıkayabilirsiniz. Başka bir saç seyrelmesine bitkisel çözüm: Saçları ıslattıktan sonra 1 yumurta akıyla sarısını iyice karıştırıp saç derisine masajla friksiyon şeklinde sürüp yedirin 15 dakika beklettin. O beklerken 1 tutam gül yaprağı, 1 tutam nane ve 1 tutam ısırgan otunun üzerine 500 ml kaynar su ekleyip 10 dakika demlenmeye bırakın. Daha sonra suyu süzün ve bu suyla saçları yıkayın. Kurutmadan kendi haline kurumaya bırakın. Başka çözüm: bir kuru soğanı rendeleyin saç diplerine maske şeklimde koyup 15 dakika bekletip GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanıyla yıkayın ve GARLEX saç bakım losyonuyla bakım yapın.

Mutlaka Okumalısınız:  CEVİZ İLE SAÇ BAKIMI

Diğer bir saç seyrelmesi için bitkisel çözüm de: Kışın kullanabileceğiniz bu çözüm yöntemi at pıtrağı kökünü karanlık odada saklayın ve zamanı gelince 20 gr at pıtrağı kökünü 300 ml kaynar suyun içine atın ve yarım saat demlendirin. Demlenen suyu süzerek saçları yıkamadan yarım saat önce bu suyu saç derisine sürün ve GARLEX sarımsak özlü bitkisel saç bakım şampuanıyla yıkayın bu uygulamayı özellikle kış günlerinde yapın ki, vücudun daha az vitamin aldığı dönemlerde, bu sayede saçlar dışarıdan vitamin alarak seyrelmelere çözüm bulsun. Bir diğer çözüm; 1 çorba kaşığı huş ağacı yaprağı ve 1 çorba kaşığı oğul otunun üzerine 250 ml kaynar su ilave ederek 15 dakika demlendirmeye bırakın. Demlenen suyu süzerek saçları bu suyla yıkayın. Duruladıktan sonra saçları kurutmayın kendi haline bırakın çünkü bu şekilde kan dolaşımı artacak ve seyrelen saçlara ilaç görevi görecektir.

Saç Seyrelmesine Bitkisel Çözüm

Yazın ise saçları 2 adet manolya yapraklarını ince ince kıydıktan sonra üzerine 500 ml kaynar su ekleyerek yarım saat demlenmeye bırakın ve bu süreçten sonra suyu süzüp, saçları bu suyla yıkayın. Bu uygulamayı ayda 3 kez tekrarlayın.

En etkili saç seyrelmesine bitkisel çözüm ise karanfildir. 1 avuç karanfili bir miktar suyun içinde kaynatıp taneleri suyun dibine çöktükten sonra üstteki suyu alıp bunla saçlara masaj şeklinde friksiyonla sürün. Ondan sonra saçı durulamayın, yıkamayın ve hatta kurulamayın kendi halinde kurumaya bırakın. Hafta da 2 kez bu uygulamayı yaptığınızda ikinci haftadan sonra saç seyrelmesi duracak ve yerlerine yeni saçların çıktığı gözlenecektir.

Başka bir etkili saç seyrelmesi için bitkisel çözüm de şudur: 1 ay boyunca her gün yapılacak olan bu uygulama son derece etkilidir. 1 avuç dolusu kıyılmış ısırgan otu kökünü, 10 saat boyunca 2 litre suyun içinde bekletin. Daha sonra 4 avuç ısırgan otu yaprağını bu suya atın ve kaynayana kadar ocakta ısıtın. Kaynadıktan sonra 10 dakika demlemeye bırakarak, demlenince süzün. Saç ve saç derisini bu suyla yıkamadan önce ısırgan otu tentürü ile saç derisine masaj yaparak sürdükten sonra bu hazırlanan suyla saç ve saç derisini 5 ve ya 6 dakika boyunca yıkayın, saç derisine masaj yapın. İlk haftada etkisini göstererek saç seyrelmesini durduracak ve 1 ay sonra yeni seyrelen saçların yerlerine yeni saçların çıktığı fark edilecektir. Daha sonra her gün yapılan bu bitkisel çözüm 3 ve ya 4 günde bir yapılarak saç seyrelmesi uzun vadede önlenmiş olarak saçlar daha fazla esneklik kazanacaktır ve sağlıklı bir görüntüye sahip olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir