SAÇ TİPİNE TARAK SEÇİMİ

SAÇ TİPİNE TARAK SEÇİMİ

SAÇ TİPİNE TARAK SEÇİMİ

 

Saçlarınızın kırılmasın da ya da kabarmasın da hatta parlayıp ışıldamasın da tarağın önemli bir yerinin olduğunu biliyor musunuz. Günümüz de onlarca çeşit tarak bulmak mümkündür. Çoğu kişiye göre tarak sadece saçı düzeltmek saçın dolaşıklığını açmak için bir araç olduğunu düşünür ancak çok yanılırlar.

Kıvırcık saça sahip kişilere göre tarak seçmek oldukça güçtür çünkü saçlarını taramaya çalıştıkça saçlarının kabarması olağandır. Bu tarz zor şekil alan saçlar için en ideal tarak modeli slikon uçlu irili ufaklı dişlere sahip son teknoloji ürünler bu tarz taraklar saçınız da ki dolaşıklığı hem açacak hem de kesinlikle kabarma yaratmayacaktır. Görünüşte bu tarz taraklar nasıl işe yarar denilse de kullanıldıktan sonra saçınızda ki buklelerin bozulmadan düzene girdiğini gözlemleyeceksiniz.

Dalgalı saçlar için yukarıda bahsettiğimiz ürün de oldukça etkilidir. Bunun yanın da eğer dalgalarınızın bozmamak istiyorsanız iri dişili taraklar oldukça idealdir.

İster dalgalı ister düz olsun saçınızı tarayacağınız tarak kesinlikle sert plastik olmamalıdır. Bu tarz taraklar hem saçınızı yıpratır hem de saçlarınızı elektriklendirerek kabarmasına neden olur. Bunun yerine tahta taraklar daha idealdir. Bu tarz taraklar sert plastik tarakların aksine saçlarda ki olan elektriklenmeyi de alır saça dinginlik verir.

Tahta tarakların yanında gerçek kemikten de yapılmış taraklar tercih edilebilir. Bu tarz taraklar saçı yıpratmaz ya da elektriklendirmez hatta parlaklaştırır.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir