SAÇ TİPLERİNE GÖRE SAÇ UZATMA MASKELERİ

SAÇ TİPLERİNE GÖRE SAÇ UZATMA MASKELERİ

SAÇ TİPLERİNE GÖRE SAÇ UZATMA MASKELERİ

5 farklı saç uzatma maskesi tarifi

1.Köri yapraklı ve hindistan cevizli tonik

Eşit miktar da köri ve hindistan cevizini az miktarda suda kaynatın.

– Yaklaşık 10 dakika kaynadıktan sonra ocaktan alın. Karışımı süzünelde ettiğiniz siyah tortuyu tüm saçınıza masaj yaparak sürün bu maske saçınızda ki hasarları azaltacak ve saçınızı besleyerek daha hızlı büyümesine yardımcı olacak hatta gri saçla mücadele için haftada iki kez kullanabilirsiniz.

 2..Hint yağı

Hint yağının kendisi çok fazla yağlı olduğu için yağı kullanmadan önce sulandırabilirsiniz. Hint yağını şampuanınıza da ekleyebilirsiniz. Ayrıca gece yatmadan önce tüm saçınıza uygulayın saçınıza bir bone geçirin sabah kendi saç tipinize en uygun şampuanla yıkayıp bol su ile durulayın. Hint yağını badem yağıyla karıştırıp ta kullanabilirsiniz. Böylelikle saçınızda ki kelliğe , cansız ve mat görünüme çare bulmuş olursunuz. Hint yağını aynı zamanda kirpik uzatmada da kullanabilirsiniz. Hint yağını gözünüze kaçırmamaya dikkat edin. Eğer kaçırırsanız bol su ile yıkayın.

 3. Sirke

SaçınoptimumpH değerini geri gelmesine yardımcı olur, saçı daha parlak yapar daha güçlü ve kırılmaya karşı daha dayanıklı hale getirir. Saça gereken nemi verir. Banyodan çıkmadan önce durulama suyuna 2 çorba kaşığı doğal elma sirkesi atarsanız saçlarınızın eski haline göre çok daha fazla parladığını göreceksiniz. Elma sirkesini seçerken organik olanlarını tercih etmelisiniz. İçeriği kimyasal dolu yapay elma sirkelerini kullanırsanız saçınıza fayda yerine zarar verebilirsiniz.

 4.. Yumurta sarılı ve zeytinyağlı saç maskesi

– Yumurta sarısının içeriğinde zengin proteinler, vitamin ve yağ asitleri mevcuttur. Saçınıza sürdüğünüz yumurtayı saçınız da en fazla 2 saat bekletmelisiniz çünkü sıcaklıktan yapısı bozularak saçlarınızı sertleştirebilir.

2 yumurtanın sarısının içine 5 çorba kaşığı organik sızma zeytin yağı ekleyin. Karışımı homojen olana kadar karıştırın. Tüm saçınıza kafa derinize masaj yaparak uygulayın. 1 saat saçınız da bekletin. Kendi saç tipinize en uygun olan şampuanla saçlarınızı yıkayın bol su ile durulayın. Zorunlu olmadıkça saç kurutma makinası kullanmayın.

Malzemeler :

2 yumurta sarısı

5 çorba kaşığı zeytin yağı

 

5. Dulavratotu kökü yağlı maske

Biberiye, fesleğen ve lavanta yağını eşit miktarda karıştırın. Daha sonra AloeVera jeli ve dulavratotu yağını yağ karışımına ekleyin. Kafa derinize masaj yaparak tüm saçınıza karışımı uygulayın. Sıcak bir havlu ile tüm saçınızı sarın. 2 saat saçınız da bekletin. Kendi saç tipinize en uygun olan şampuanla yıkayıp bol su ile durulayın.

Saçlarınız yağlı ise evde yapacağınız maskelerin içerisine çay ağacı yağı ilave edebilirsiniz.Saçlarınıza yaptığınız maskeleri her hafta belirtilen sıklıklar da düzenli bir şekilde uygulayın. Aynı zamanda düzenli beslenin vücudunuz için gerekli olan vitamin ve mineralleri aldığınızdan emin olun. Tahta tarakları tercih edin. Yüksek ısılı saç aletlerinden ve boya gibi yüksek kimyasal içeren ürünlerden uzak durun.

 Saçları Uzatmak konolu kategori de saçların uzaması için evde yapılabilecek çeşitli bitkisel yönlerler tarifler ve formüller bulabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir